Ostrožané hráli jen ve dvanácti

Slovácko Sport 25 / 11 / 2010

Hokejisté Uherského Brodu nastříleli ve dvou zápasech 14 branek a naplno bodovali!

Ukončili černou sérii tou nejlepší možnou cestou, dvěma výhrami. Řeč je o hokejistech Uherského Brodu, kteří nejprve zdolali doma Velkou Bíteš a poté přivezli body z Břeclavi. Blízko k alespoň jedné výhře byli i Ostrožané, kteří nakonec ale nezvládli samostatné nájezdy.
Břeclav B - Uh. Brod 6:8 (2:2, 2:5, 2:1)
Jen se čtyřmi beky odjížděli Broďané na ledovou plochu Břeclavi, kde se hrálo utkání plné zvratů. Brod se ujal vedení ve 3. minutě Vančurou, ale domácí otočili na 2:1. Čtyřbrankový příděl hostů znamenal otočení stavu až na 2:5, ovšem poté Brod přibrzdily 2 branky v oslabení a bylo to 4:5. Hosté opět zaveleli k útoku a odskočili až na 4:7, ale houževnatě hrající domácí snížili až na 6:7. Definitivní rozhodnutí tak padlo až v 60. minutě, kdy při soupeřově power-play pečetil výhru Pavel Obadal. Branky: 3. Vančura, 12. Šiller, 22. Uhříček, 22. Krchňáček, 24. P. Obadal, 30. Surý, 38. Vančura, 60. P. Obadal.
Uh. Brod: Málek - Surý, Malíček, Kojecký, Uhříček - Vančura, Suhrada, Hodic - P. Obadal, L. Obadal, Šiller - Kovář, Krchňáček, Dovrtěl.
Mor. Budějovice - Uh. Ostroh 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
V Budějovicích se hrál vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem pro domácí. Ostrožané domácí celek do 13. minuty do ničeho nepustili, pak však dostali dva slepené góly, na které Ostroh do konce třetiny nedokázal reagovat. Ve druhé třetině se hned z prvního útoku prosadil Zalubil, který tečoval Ťokovu přihrávku zprava. Domácí poté zvýšili na 3:1, což vzápětí korigoval na 3:2 Němčický. V 53. minutě byli během dvaceti sekund vyloučeni 2 Ostrožané a v přesilovce 5:3 padla branka na 5:3. Ostrožanům se v Budějovicích nedařila hra v oslabení. Z pěti branek totiž v početní nevýhodě dostali hned 4. Branky: 21. Zalubil, 38. Němčický, 50. Kolář.
Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Horsák, Vaněk, Klauda - Kolář, Zalubil, Ťok - Němčický, Barák, Tóth - Uherek, Jurča, Kučera.
Uh. Brod - V. Bíteš 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)
Hokejisté Uh. Brodu se ujali vedení Kubišem. Hosté vzápětí zahrozili dvěma nebezpečnými brejky, se kterými si ovšem poradil Málek. Skóre se tak měnilo opět na druhé straně, když po spolupráci s Kojeckým a Vančurou se prosadil Libor Obadal. Ve druhé třetině si oba celky vypracovaly několik šancí, ale oba brankáři byli na svých místech. Ve třetí třetině se nejprve hostům podařilo snížit na 2:1 a zápas se schyloval k dramatické koncovce. Tu zvládli Broďané na výbornou, když se v závěrečných osmi minutách dokázali hned čtyřikrát prosadit. Branky: 8. Kubiš, 15. L. Obadal, 52. Suhrada, 57. Krucký, 58. Vančura, 59. Krucký.
Uh. Brod: Málek - Malíček, Surý, Kojecký, Masař, Doležálek, Woska - Vančura, Suhrada, Kubiš - Krchňáček, L. Obadal, Šiller - Krucký, Bršlica, Hodic.
Uh. Ostroh - Kroměříž 1:2 po SN (0:1, 1:0, 0:0)
Ostrožané nastoupili do zápasu jen se dvanácti hráči. Hosté toho zpočátku dokázali využívat a vytvořili si i několik šancí. S postupem času se však domácím podařilo hru vyrovnat a být Kroměříži rovnocenným soupeřem. Ostrožany několikrát podržel Valúch a jelikož i na druhé straně stál výborný gólman, skončil zápas nerozhodně 1:1. Rozhodnutí padlo až v samostatných nájezdech, které Ostroh prohrál 2:3. Branky: 38. Ťok.
Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Horsák, Vaněk, Klauda - Kolář, Zalubil, Ťok - Němčický, Barák, Tóth - Uherek, Jurča.

autor: Hynek Zdeněk