Ostrožané jsou již druzí!

Sport 21 / 12 / 2011

Hokejisté Ostrohu nadále válí, Brod potrápil favorita

Téměř čtyřicet minut sahali uherskobrodští hokejisté po bodech s Moravskými Budějovicemi, rozhodila je až sporná branka. Vítězství favorita ovšem bylo zasloužené.

Uh. Brod - Mor. budějovice 3:6
Uherskobrodští hokejisté se v úvodní třetině proti vysokému favoritovi vytáhli. Hodně bruslili a na soupeře to platilo. Z několika šancí ovšem využili pouze jedinou, a tak se do šaten odcházelo jen za stavu 1:0. Po změně stran přebrali taktovku hosté, ovšem Oharek dlouho držel čisté konto. Budějovice, které dosud v řádné hrací době krajské ligy ještě ani jednou nepoznaly hořkost porážky, srovnaly až ve 37. minutě. Hned o minutu později rozdurdil domácí tým i diváky rozhodčí Kolár, který nejprve přerušil hru, aby vzápětí uznal branku protlačenou přes lapačku Oharka. Dvacet sekund před koncem třetiny se pak hostům podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. „To byl rozhodující okamžik. Naši hráči se sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale na tým složený z velké části z prvoligových hráčů to již nestačilo. Soupeř ovšem zvítězil zaslouženě,“ přiznal po utkání trenér domácích Zbyněk Kúdela. Brod ve třetí části zápas ještě zdramatizoval snížením na 2:4 a později na 3:5, ovšem Budějovice si vítězství v klidu pohlídaly. Třetiny: 1:0, 0:3, 2:3. Branky: Kotačka 2, Kristýnek.
Uh. Brod: Oharek - Hladký, Woska, Měšťánek, Surý, Trněný, Kovář - Gergela, Kotačka, Kubiš - Obadal L., Šiller, Marušák - Kristýnek, Krchňaček, Kaktusek.

Uh. Ostroh - Brumov 4:3
V Uherském Ostrohu se hrálo o druhé místo v tabulce a zodpovědnost jako by v úvodní desetiminutovce svazovala domácím ruce. Paradoxně v době, kdy se již Ostrožané více osmělili, dostali branky nejprve od Vaňka a následně od Pšeji. Do druhé třetiny ovšem v domácích dresech nastoupilo zcela jiné mužstvo, které výborně bruslilo a hýřilo jistotou. Hned ve 21. minutě snížil Němec a dorážkou ve 29. minutě srovnal Fridrich. Při přesilovce 5:4 si vybruslil Prudek a domácí vedli 3:2. Ve 36. minutě vyslal polostřelu-polopřihrávku před branku Ivan a puk skončil v síti Tučka - 4:2. Ostrožané měli ještě několik výborných šancí, ale hostující gólman čaroval. Ve třetí části viděli diváci zajímavé a vyrovnané utkání, ve kterém se pokusil o zdramatizování ještě hostující Novák - 4:3. Ostrožané však soupeři jakékoliv myšlenky na bodový zisk rychle uťali a v závěrečných minutách neumožnili Brumovu odvolat brankáře a hrát tak v poli se šesti hráči. Ostrožané tak v tabulce svého soka přeskočili a k poslednímu letošnímu utkání budou zajíždět k vedoucímu celku do Moravských Budějovic. Třetiny: 0:2, 4:0, 0:1. Branky: Němec, Fridrich, Prudek, Ivan.
Uh. Ostroh: Šurý - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Vaněk, Bříštěla - Němec, Barák, Prudek - Zelinka, Galuška, Pekár - Kundera, Fridrich, Ivan.