Ostrožané na vítězné vlně

Sport 11 / 01 / 2012

Uh. Brod - Kroměříž 6:5 po sn
Broďané nastoupili do utkání aktivně a v první třetině svého protivníka jasně přehrávali. Svou převahu však dokázali číselně vyjádřit pouze jednou, a tak šly oba týmy do šaten za stavu 1:0. Prostřední část však domácím vůbec nesedla. „Přestali jsme bruslit, špatně jsme bránili a soupeř si dělal, co chtěl,“ uvedl kouč Brodu Zbyněk Kúdela. Do poslední dvacetiminutovky tak nastupovali domácí za nepříznivého stavu 1:4. Brod se však brankami ve 42. a ve 47. minutě opět dostal do zápasu, když snížil až na 3:4. Kroměříž vzápětí opět zvýšila svůj náskok a zdálo se, že je rozhodnuto. Brodští hokejisté se však nevzdali a zápas dovedli do remízy. V prodloužení již měli domácí mírně navrch, ale své šance nevyužili. Rozhodovaly tak až trestné nájezdy. Z úvodních tří proměnili domácí Schusterem jeden, stejně jako soupeř. V další sérii uspěl Kubiš stejně jako jeho protivník z Kroměříže. Kubiš se proto rozjel ještě jednou a rozhodl.
Branky: Obadal P. 2, Šiller, Kubiš, Kartusek. Třetiny: 1:0, 0:4, 4:1 - 1:0.
UH. BROD: Oharek - Hlatký, Woska, Měšťánek, Surý, Trněný, Kovář - Kotačka, Obadal P., Schuster - Kubiš, Marušák, Šiller - Obadal L., Kartusek, Kristýnek.

Boskovice - Uh. Ostroh 1:6
Ostrožané, kteří jsou štikou letošního ročníku, odjížděli do Boskovic s cílem získat alespoň bod. V první třetině začali aktivně a domácí celek přebruslili i přestříleli. Výsledkem však byl pouze jednobrankový náskok. Ve druhé části nejprve hosté zvýšili na 0:2, ovšem domácí brzy snížili a navíc hráli plné dvě minuty přesilovku 5:3. „To bylo možná rozhodujícím momentem celého utkání, neboť jsme oslabení vydrželi a poté opět odskočili na dvoubrankový náskok,“ uvedl za dvojici ostrožských trenérů Karel Buřič. Před odchodem do šaten přidali hosté ještě jeden gól a vypracovali si tak uklidňující náskok. V poslední třetině veškeré útočné snahy domácích zlikvidoval Valúch, Ostrožané přidali další dvě branky a připsali do tabulky další tři body.
Branky: Zelinka 2, Ťok 2, Němec, Průdek.
Třetiny: 0:1, 1:3, 0:2
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Vaněk, Bříštěla - Němec, Barák, Průdek - Pekár, Galuška, Zelinka - Fridrich, Tóth, Ťok - Jurča, Ivan.

1. M. Budějovice    12    0    3    0    111:45    39
2. Uh. Ostroh    11    1    0    3    56:31    35
3. Brumov    10    1    0    4    54:46    32
4. Kroměříž    7    2    1    5    69:63    26
5. Blansko    8    0    2    5    56:54    26