Ostrožané napodobili pražskou Spartu

Uherský Ostroh Sport 30 / 04 / 2016

Hokejový potěr HOKEJ Uherský Ostroh (ročník 2007 a mladší) ovládl silně obsazený mezinárodní turnaj Hockey Bunnies Cup ve Světlé nad Sázavou a udělal tak parádní tečku za letošní sezonou. Ve finále porazili výběr Východočeského kraje hrající pod hlavičkou HC Náchod 3:2.
Tradiční turnaj přilákal týmy z České republiky, Slovenska a Polska. Ostrožané ve skupině postupně porazili Náchod, Skalici, Slovan Bratislava i Dívčí tým U10. V semifinále je nezastavila ani Orlová a ve finále HC Náchod. Vítězstvím tak zvěčnili HOKEJ Uh. Ostroh na putovní pohár a zařadili se do společnosti, ve které jsou třeba Sparta Praha, Rytíři Kladno nebo HC Pardubice. „Kluci zaslouží absolutorium, nejen za výborný výkon a předvedenou hru, ale i za fair play chování, kterým reprezentovali nejen klub, ale celé město,“ zdůraznil kouč Petr Korbel, jehož svěřenci se prosadili i v individuálních dovednostních soutěžích. Dominik Burian patřil k nejlepším brankářům, Marek Wasserbauer uspěl ve Střelbě na přesnost, Adam Korbel vyhrál Slalom s pukem a nejrychlejším bruslařem v závodě na jedno kolo byl Adam Dobřecký, kterého direktoriát turnaje zároveň vyhlásil nejlepším útočníkem turnaje a byl zařazený do All Stars Teamu. Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: UO - Náchod 7:3, - Dívčí hokej ČR U10 16:2, - Skalica 6:4, - Slovan Bratislava 10:2, semifinále: UO - Orlová 7:3, finále: UO - Náchod 3:2.
UH. OSTROH: Dominik Burian - Adam Dobřecký (10 branek + 8 asistencí), Adam Korbel (9+4), David Bórik (9+1), Marek Wasserbauer (3+6), Filip Vlk (7+2), Vojtěch Kočica (3+4), Vojtěch Polehňa (5+1), Tomáš Jestřabík (2+4), Martin Peterka (1+2).