Ostrožané odskočili soupeřům o osm bodů

Slovácko Sport 09 / 10 / 2014

OS B 9. kolo

Částkov - Kostelany n/M 3:8 (2:3)
Branky: 9. Hejda M., 35. Haveta P., 72. Olah L. - 36., 44., 51., 71. Mojžíš Ju., 43., 46. Ventrča J., 60. Rychlík M., 80. Dvouletý J. ŽK: 70. Pospíšil P. (Částkov). Diváci: 50.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Miloš Čech (laik), Jaroslav Vávra (laik).
Částkov: Maňásek V. - Šindler M., Roubal J., Pospíšil P., Olah L. (80. Vlčnovský J.), Kubíček P., Hubáček L., Hejda M. (46. Bača P.), Haveta P., Flekač J., Bieschel J. Trenér: Jiří Veselý.
Kostelany n. M.: Hrabec V. - Ventrča J., Vávra A. (63. Dvouletý J.), Šimík D., Rychlík M. (75. Vávra M.), Plevák L., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Horký L., Facalka R.
Trenér: Martin Vávra
Částkov se ujal vedení v 9. minutě když po špatné rozehrávce Pleváka se přes celou bránu trefil Hejda. Ve 35. minutě domácí po rychlé akci zvýšili Havetou, který šel sám na gólmana, na 2:0. Hosté nerezignovali a vzápětí ve 36. minutě snížil Mojžíš po pěkném centru hlavou. Ve 43. minutě vyrovnal Ventrča střelou z hranice velkého vápna. Než se domácí vzpamatovali, hosté ve 44. minutě otočili na 2:3. Po nástupu do druhé půle hosté rychlými brankami domácí postavili do role diváka. Ve 46. a 51. minutě upravili na 2:5. Když hosté v 60. minutě upravili na 2:6, byli domácí na ručník. V 71. minutě po pěkné kombinaci zvýšil na 2:7 Julius Mojžíš. Pak domácí snížili v 72. minutě na 3:7. Skóre utkání zakončil v 80. minutě Jakub Dvouletý.
Nejlepší hráči: Jiří Flekač - Julius Mojžíš

Huštěnovice - Nedakonice B 2:3 (1:3)
Branky: 14. Střítecký M., 51. Zlámalík R. - 19., 32. Lukůvka M., 12. Slezák V. ŽK: 56. Střítecký M. (Huštěnovice). Diváci: 80.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Pavel Čechmánek (laik), Marek Andrýsek (laik).
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R., Vaverka A. (53. Vašíčka M.), Střítecký M., Silný J., Silný F., Řehůřek J. (84. Tománek D.), Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z. (84. Kanyza P.), Černý P. Trenér: Karel Světnička.
Nedakonice B: Štefaník R. - Stanko J., Slezák V., Sedlařík R. (40. Juřena O.), Rokyta M., Michálek D., Marek B. (70. Mařák O.), Lukůvka M., Lukašík D., Dvouletý D., Bouřa P. (74. Klečka M.). Trenér: Jan Ondra
Hosté vstoupili do utkání lépe a ujali se vedení ve 12. minutě po překrásné střele z pětadvaceti metrů, kdy se trefil Slezák. Domácí ale neponechali nic náhodě a za dvě minuty bylo srovnáno, kdy po centru do malého vápna hlavou zakončil Střítecký. Hosté ovládli hru a vyjádřili to dvěma brankami Lukůvky, který v 19. minutě po samostatné akci upravil na 1:2 a ve 32. minutě po chybě obrany a pěkné přihrávce na malé vápno zvýšil na 1:3. Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním utkání zvrátit a již v 51. minutě unikl Zlámalík a střelou přes celou branku k tyči snížil na 2:3. Od této chvíle domácí zatlačili hosty do obrany, ale nevyužili ani ty největší šance ke skórování, proto těsně prohráli, i když si za bojovnost remízu zasloužili.
Nejlepší hráči: Petr Malenovský - Michal Lukůvka

Kněžpole - Polešovice 2:0 (0:0)
Branky: 60. Brázdil J., 88. Uhlíř V.
ŽK: 39. Matoušek M. - 12. Březina P., 75. Svoboda O., 87. Mangl R. Diváci: 100.
Rozhodčí: Pavel Králíček - Milan Večeřa (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Kněžpole: Hančík F. - Uhlíř V., Štefka P., Palčík R., Matoušek M. (46. Cingel S.), Hruboš P., Hruboš L., Flíbor T. (88. Kašný P.), Flíbor D., Brázdil J. (90. Ižo F.), Blaha K. (90. Mazůrek A.). Trenér: Radim Palčík.
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O., Stašek J. (61. Mangl R.), Martykán M., Kubiš M., Korvas R., Kordula T., Hasoň J., Černoch M., Březina P., Běhávka J. Trenér: Radek Svoboda.
I když se první poločas hrál bez branek, bylo se na co dívat. Obě mužstva bojovala a předváděla technický fotbal s velkým množstvím střel. Vynikali ale oba brankáři. Od 7. do 15. minuty měl tři dobré střelecké příležitosti domácí Karel Blaha, ovšem zůstaly nevyužity. Na druhé straně mohl ve 30. minutě skórovat Černoch, ale netrefil do černého. O tři minuty později z osmnácti metrů krásně vystřelil Svoboda, gólman byl však na místě. Druhý poločas opět začal ve svižném tempu, otěže zápasu převzali domácí, kteří v 50. a 57. minutě nastřelili tyč Blahou a Uhlířem. V 60. minutě se domácí konečně dočkali, po krásné kombinační akci se trefil Brázdil. Domácí měli neustále v poli převahu a v 88. minutě po centru z levé strany se hlavou nemýlil Uhlíř - 2:0.
Nejlepší hráči: Filip Hančík - Marek Pavela

Topolná - Uh. Ostroh 0:3 (0:2)
Branky: 18. Čápek J., 39. Lopata M., 63. Uřičář J.
ŽK: 79. Válek A. - 80. Lopata M. Diváci: 120.
Rozhodčí: Pavel Králíček - Stanislav Mašlan (laik), Miroslav Durna st. (laik).
Topolná: Rosík T. - Vašťák R., Válek A., Pavlica A., Matoušek P., Huňka T., Hoferek O., Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn P., Foltýn J. Trenér: Miloslav Stuchlík.
Uh. Ostroh A: Hudeček J. - Šišpera F., Procházka Z. (61. Uřičář J.), Pavlas Z., Lopata M., Kusák R., Kovařík M. (74. Mrkva T.), Kovařík F. (83. Durna M.), Jurčeka J., Hlůšek Š., Čápek J. Trenér: Luděk Jurčeka.
Hosté od počátku dávali najevo, kdo bude pánem na hřišti. Rychlou hrou rozebírali domácí, kteří nevěděli, kde dříve skočit. Hosté využívali Kovaříka, který byl u všech dlouhých autových vhazování, které vždy končily nebezpečnou šancí. Při jedné z nich v 18. minutě se nemýlil hlavou Čápek - 0:1. Domácí se dostávali jen sporadicky před branku hostů. Ve 39. minutě po nedorozumění domácí obrany zvýšil po samostatné akci Lopata - 0:2. Druhý poločas se odehrával v podobném scénáři jako ten první, hosté měli neustálou převahu. V 63. minutě si dal repete s autovým vhazováním Kovařík, který hodil míč do šestnáctky a hlavou se nemýlil Uřičář - 0:3. Hosté do konce zápasu měli míč pod kontrolou a zaslouženě brali všechny body.
Nejlepší hráči: Jaroslav Hoferek - Jakub Uřičář

Tupesy - Mařatice 1:7 (1:4)
Branky: 5. Hruška J. - 40., 58., 71. Šenk P., 13. Lžičář M., 25. Tyl V., 45. Zbořil S., 90. Prekop D. ŽK: 45. Vávra O., 64. Ťuhýček A. - 2. Prekop D. Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Jiří Vávra (laik), Dalibor Jirásek (laik).
Tupesy: Polášek B. - Vávra O., Ťuhýček A., Novák P., Molek S., Mikula F., Mazůrek F., Madzia D., Hruška J., Bureš R., Šmatelka J. Trenér: Stanislav Travenec.
Mařatice: Kuriál R. - Zbořil S. (46. Michalec T.), Vyorálek D., Tyl V., Širůčka M., Šenk P., Prekop D., Mrva M., Lžičář M., Janků A. (62. Lukašík A.), Bída L. Trenér: Milan Surový.
Domácí hned z první akce udeřili Hruškou, který hlavou v 5. minutě zužitkoval krásný centr. Vyrovnání zařídil ve 13. minutě jemnou tečí Lžičař. Od této chvíle hosté převzali iniciativu a až do konce poločasu domácí zatlačili před branku. Výsledkem byly tři branky hlavou po standardkách, postupně se trefili ve 25. minutě Tyl, ve 40. Šenk a ve 45. Minutě Zbořil. Druhý poločas byl v poli vyrovnaný, ale branky dávali jen hosté, v 58. minutě se opět hlavou prosadil Šenk, v 71. minutě stejný hráč dosáhl hattricku, když po sólu překonal Poláška a dal na 1:6. Brankovou tečku napsal z přímáku chytrou střelou podél zdi Prekop.
Nejlepší hráči: Ondřej Vávra - Petr Šenk

Vážany - Mistřice 1:4 (0:2)
Branky: 70. Pavlíček M. - 9., 34., 53. Huňka M., 74. Nesázal P.
ŽK: 14. Gotwald J., 50. Kotek R., 80. Janík Z. - 82. Malina R. Diváci: 35.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Jiří Huňka (laik), Hynek Pavlíček (laik).
Vážany: Šoustek O. - Sklenka D., Pavlíček M., Panasko K. (75. Jordán L.), Měšťánek R., Kotek R., Janík Z., Hlaváček M., Gotwald J., Bilík M., Bernatík T. Trenér: Milan Soustružník.
Mistřice: Engler M. - Vyoral P. (36. Nesázal P.), Šnajdar M. (79. Malina R.), Lapčík V., Jurga M., Janečka T. (82. Janečka J.), Huňka M. (70. Sklenář P.), Engler I., Červinka M., Blaha J., Bilavčík J. Trenér: Jaromír Vašek.
První půlka byla od začátku v režii hostů, domácí si nedokázali přihrát, prohrávali osobní souboje a postup do útoku byl takřka nulový. Mistřice dlouho neotálely a v 9. minutě šly do vedení zásluhou Huňky. Hosté byli i nadále lepší a ve 34. minutě opět Huňka zatáhl míč na levou stranu, obešel obránce a nádhernou střelou překonal Šoustka. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, hosté tvořili a domácí jen sekundovali. V 53. minutě
zvyšoval střelecky disponovaný Huňka - 0:3. Jediným světlým okamžikem domácích byla 70. minuta. Po dlouhém autu Pavlíček dotlačil míč do branky. O čtyři minuty později to bylo opět o tři branky, když po pravé straně utekl Nesázal a bodlem poslal míč do sítě. Mistřice byly po celý zápas lepší a zaslouženě berou tři body.
Nejlepší hráči: David Sklenka - Michal Huňka