Ostrožané otočili zápas

Slovácko Sport 08 / 02 / 2011

Broďané ztratili před play-off střeleckou mušku, z Boskovic odjeli s debaklem

Husarský kousek se podařil v posledním kole Krajské hokejové ligy Zlínského kraje hráčům Uherského Ostrohu, byť přijeli do Bíteše jen se dvěma útočnými lajnami, dokázali v samotném závěru utkání otočit skóre. Hráči Uherského Brodu v Boskovicích propadli a trenér soptí nad jejich přístupem k zápasům na stadionech soupeřů.
Boskovice – Uherský Brod 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
Vstup do utkání se hokejistům vůbec nevyvedl. Ve 4. minutě je sice ještě dvakrát podržel Vilímek, ale branky v 6. a 9. minutě poslaly domácí tým do dvoubrankového vedení.Skóre pak na konci první třetiny navýšili domácí ve vlastním oslabení. Podobný průběh měla i druhá třetina, ve které dokázali domácí z množství šancí využít další dvě a odskočit již na 5:0. Broďané se čestného úspěchu dočkali až osm vteřin před koncem zápasu, když domácího Zrzu prostřelil Bršlica.
„K venkovním zápasům přistupujeme strašně ležérně, a nejsme pak schopni dát branku. Hráči si musí vypěstovat trochu pokory k soupeřům, jinak se nezlepšíme,“ je přesvědčen trenér Brodu Viktor Hlobil. Branka: 60. Bršlica
UH. BROD: Vilímek - Surý, Rajnoha, Kojecký, Malíček, Woska, Kovář - Vančura, Suhrada, Krucký - Škorec, L. Obadal, Šiller - Bršlica, Bujáček, Dovrtěl.
Velká Bíteš – Uherský Ostroh 5:7 (2:1, 2:2, 1:4)
V Bíteši se hrálo v nezvyklém hokejovém čase již ve tři hodiny odpoledne a úvod vyšel lépe domácím. Ti se rychle ujali vedení na 2:0 v 8. minutě. Kontaktní gól dal krátce před sirénou po závaru před brankou Gabriška.
Po vyrovnané prostřední části šly oba celky do šaten za stavu 4:3. Když vzápětí domácí odskočili na 5:3, zdálo se být rozhodnuto. Barákova kontaktní rána na 5:4 ovšem Bíteš znejistila, a navrch měl najednou Uherský Ostroh.
Tři minuty před koncem se prosadil nechytatelnou dělovkou Frolek. Následně Němčický vybojoval na dvou domácích puk, přihrál před branku Barákovi a ten se nemýlil. V samotném závěru ještě dotlačil puk za betony Ťok. Branky: 17. Gabriška (Barák), 31. Němčický (Gabriška), 37. Gabriška (Němčický), 49. Barák (Nevídal), 57. Frolek (Uherek), 59. Barák (Němčický), 60. Ťok (Schuster).
UH. OSTROH: Valúch (Bříštěla) - Frolek, Uherek, Nevídal, Vaněk, Klauda, Rozhon - Němčický, Barák, Gabriška - Schuster, Ťok, Kartusek.

autor: HYNEK ZDENĚK