Ostrožané padli, radost Hradiště kalí zranění

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 15 / 11 / 2022

Hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh padli poprvé v sezoně na kolena, jejich neporazitelnost překvapivě skončila na ledě sedmé Břeclavi. Uherský Brod a Uherské Hradiště pro změnu z venku vezou všechny body.

Břeclav - UH. OSTROH 9:6

Ostrožané od začátku nebyli ve své kůži, hodně chybovali v rozehrávce a často nechávali brankáře Šurého na holičkách. Strážce svatyně poprvé inkasoval v oslabení. Kapitán Červenka sice rychle vyrovnal, ale domácí dvěma slepenými góly během 23 sekund získali pevnou půdu pod nohama. Když ve 24. minutě vedli už 5:1, vypadalo to s hosty zle. Ještě se však vrátili do zápasu. Využili totiž častého vylučování Břeclavských k tlaku a ve 41. minutě se dotáhli na rozdíl jediné branky. Jenže pak přišlo dvojí vyloučení, které domácí využili a spustili pasáž, kdy každý chvilku tahal pilku. Závěr už patřil Břeclavi, která dvěma góly Svobody zlomila odpor soupeře. Branky: Galuška 2, J. Zalubil 2, Stránský, Červenka. Třetiny 3:1, 2:2, 4:3.

UH. OSTROH: Šurý - Andrýsek, L. Zalubil, Man, Š. Vaněk, Stuchlík, Fuga, Rusňák - J. Zalubil, Galuška, Červenka, Rauš, Stránský, Pa. Flora, Mika, Juračka, Pe. Flora.

Kroměříž - UH. BROD 2:4

Hanáci byli favoritem, ale Spartak, za který letos poprvé nastoupil i šéf klubu Miloslav Gureň, jim toužil oplatit domácí porážku. Jenže za 48 sekund usedl na trestnou Tomek a domácí jeho prohřešek potrestali. Z vedení se ale radovali jen 45 sekund, Broďané vyrovnali šťastnou brankou po odrazu puku od mantinelu a brankářovy brusle. Když pak v 5. minutě strhli vedení na svou stranu, byli na koni. Jenže další šance likvidoval Fajgl, na druhé straně zase čaroval Šarman.

Kroměříž ve druhé části přidala, měla optickou převahu, ale střelecky se trápila. Spartak naopak bleskurychle využil přesilovou hru a vedl 3:1. V závěru druhé části po sérii vyloučení na obou stranách zahrozili domácí, ale Šarman byl pevný jako skála. Kroměříž se v úvodu poslední části dostala do hry v přesilovkách, dvě ještě hosté přežili, ale ve třetí už inkasovali. Ve vyhroceném závěru se dveře na trestné lavici netrhly, k vidění byla i bitka, zápas však nakonec při power-play rozhodl střelou do prázdné Budil. Branky: Mikulec, Václavek, Fajkus, Budil. Třetiny 1:2, 0:1, 1:1.

UH. BROD: Šarman - Řehoř, Kadlčík, Uhříček, Gureň, Budil, Tomek - Bujáček, Václavek, Vaculík, Bařinka, Macharáček, Stiksa, Mikulec, Kotek, Fajkus.

Boskovice - UH. HRADIŠTĚ 4:9

I když Uherské Hradiště v úvodních minutách dvakrát prohrávalo, ještě do konce první třetiny převážilo misky vah na svou stranu a nakonec bez větších problémů dotáhlo zápas do vítězné tečky.

Hosté poprvé inkasovali už po 69 sekundách, ale gól je nerozhodil. Postupně přebírali otěže a ve 12. minutě už vedli 4:2, když se po úniku bratrů Pavlůsků trefil parádně pod víko starší David. Břeclav si vzala oddechový čas, po kterém otupila tlak soupeře a v polovině zápasu se dočkala v přesilové hře kontaktní branky. To byl pro družinu kouče Lukáše Kašného signál opět zařadit vyšší rychlost, jejíž efekt se projevil už za 62 sekund, kdy se podruhé v zápase trefil D. Pavlůsek. Ve 38. minutě našel Tischer z trestné lavice naskakujícího Škubala, který po úniku zvýšil na 6:3 a vyhnal z branky Vydržela. Náhradník Külzer držel čisté konto do 46. minuty, kdy nestačil na Řezníčkovu dorážku. Závěr domácí psychicky nezvládli, často faulovali a byli trestáni. Po střele D. Pavlůska je navíc ještě zachránila horní tyčka. Stínám zápasu je zranění Tischera, kterého Schejbal zezadu „přišpendlil“ na mantinel. „Robina odvezla záchranka do nemocnice, má naražený krk, který teď zdobí límec. Ale bude v pořádku. Útočníka však čeká disciplinární řízení,“ informoval Rudolf Holásek, vedoucí týmu. „I v okleštěné sestavě jsme od začátku diktovali tempo hry a zaslouženě vyhráli. V týdnu nás čekají dva domácí zápasy, tak snad se dáme zdravotně do pořádku,“ přeje si kouč Kašný. Branky: D. Pavlůsek 2, Witoš, Petřík, Bumbál, Škubal, Řezníček, T. Pavlůsek, Nohál. Třetiny 2:4, 1:2, 1:3.

UH. HRADIŠTĚ: Hendrych - Tischer, Řezníček, Beneš, Škubal - D. Pavlůsek, Löbl, T. Pavlůsek - Bumbál, Nohál, Petřík - Mišťúrik, Witoš, Skřivánek.

1. Technika Brno 8 0 0 0 67:21 24

2. Uh. Ostroh 6 1 0 1 51:24 20

3. Kroměříž 5 0 1 3 40:31 16

4. Blansko 5 0 0 3 46:28 15

5. Uh. Brod 5 0 0 4 42:39 15

6. Břeclav 3 0 1 5 41:49 10

7. Uh. Hradiště 3 0 0 6 36:63 9