Ostrožané poprvé na kolenou, ale stále kralují

Slovácko Sport 06 / 11 / 2014

Hokejisté Uh. Hradiště doplácejí na vlastní chyby a koncovku

Až v sedmém kole skončila spanilá jízda hokejistů Uherského Ostrohu. První porážku v Krajské lize utrpěli svěřenci Ivana Klaudy v Boskovicích. I tak ale vévodí soutěži.
Uherský Brod - Blansko 8:1
Broďané ukončili minisérii porážek. Největší podíl na demolici Blanska měl Milan Šiller, který si na konto připsal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence.
Domácí už potřebovali vítězství jako sůl, což jim zpočátku svazovalo ruce, takže rychle prohrávali. S přibývajícím časem se však dostali do patřičného tempa, do první sirény vyrovnali a pak už soupeře jasně přehráli. Doslova řádila druhá pětka, která zařídila šest gólů. „S hrou příliš spokojený nejsem, ale cením si vůle a odpovědnosti, které nám přinesly důležité tři body,“ uvedl Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu. Branky: Hlatký 2, Šiller 2, Gergela, Surý, Heča, Woska. Třetiny 1:1, 3:0, 4:0.
UH. BROD: Málek - Pšeja, Přikryl, Woska, Hlatký, Heča, Surý - Holík, Novák, Nesrsta - Kubiš, Gergela, Šiller - Doležálek, Krutský.
Uherské Hradiště - Uničo 4:6
Trápení Kašného boys pokračuje. V souboji s Uničovem to přitom dlouho vypadalo nadějně, domácí vyhráli první třetinu a Severomoravany držel na uzdě gólman Oharek. Jenže pak přišly hrubé chyby beků, které určily průběžný stav 2:2. Domácí Haničinec vzápětí neproměnil trestné střílení a za minutku udeřili hosté. Hradišťští ještě srovnali krok, ale to bylo naposledy, kdy živili naděje na bodový zisk. Skácel pak na rozdíl od Haničince proměnil trestné střílení a nasměroval svůj tým k vítězství. „Klukům nechyběla bojovnost, ale jen za ni se body nedávají. Stále nás sráží hrubé individuální chyby,“ zlobil se kouč Lukáš Kašný. Branky: Haničinec, Burša, Horehleď, Fridrich. Třetiny 1:0, 2:5, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Dobeš, Müller, Bednařík, Foltýn, Kršjak - Schuster, Ondra, Kotačka - Horehleď, Burša, Karpíšek - Nohál, Fridrich, Haničinec.
Kroměříž -UH. Brod B 12:1
Hanáci neponechali nic náhodě a od začátku mladíky od Olšavy nešetřili. A jelikož neubrali plyn ani za rozhodnutého stavu, zrodil se dvouciferný debakl. „Soupeř byl jasně lepší. Škoda že kluci ve druhé části za stavu 3:0 nevyužili aspoň jednu ze šancí, třeba by domácí trošku znervózněli,“ uvedl trenér František Vaněk. Jeho výběr se dočkal čestného úspěchu až za stavu 12:0. Branka. Ondráček. Třetiny 3:0, 5:0, 4:1.
UH. BROD: Obal - Ďurica, Vyoral, Adami, Hurta, Mravko, Maršálek, Šobáň - Andrýsek, Ondráček, Fládr - Kolář, Klusák, O. Chovanec - Bujáček, Hladiš, Gahura - Kociňák.
Velká Bíteš - Uh. Hradiště  5:2
I když Uherské Hradiště už ve čtvrté minutě prohrávalo, rychle se otřepalo a vytvářelo si šance jak na běžícím pásu. Jenže s jejich proměňováním bylo dlouho na štíru. Prokletí zlomil až ve 29. minutě Rozhon. Hosté vzápětí nevyužili 18 sekund trvající přesilovku 5 na 3 a v závěru druhé části Foltýn rozezvonil tyčku. A tak přišel trest. Na začátku poslední třetiny domácí dvěma slepenými góly za 121 sekund rozhodli o vítězství. „Bohužel jsme opět doplatili na naši střeleckou nemohoucnost. Třebaže jsme byli dvě třetiny lepším týmem, nakonec rozhodla zkušenost a vyspělost soupeře, který na rozdíl od nás nabídnuté šance proměnil,“ litoval další porážky hradišťský trenér Lukáš Kašný. Branky: Rozhon, Horehleď. Třetiny 1:0, 0:1, 4:1.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Stašek, Studený, Lažek, Dobeš, Müller, Foltýn, Kršjak, Rozhon - Schuster, Kotačka, Ondra - Horehleď, Burša, Hrabec - Haničinec, Šrenk, Nohál - Karpíšek, Fridrich, Bednařík.
Uh. Ostroh - Šternberk 4:3
Mužem utkání se stal domácí útočník Pavel Flora. Po faulu na něj totiž Ostrožané hráli přesilovku na 2+2 minuty, kterou maximálně využili k získání dvoubrankového náskoku. V závěru utkání, kdy se hosté dotáhli ze 4:1 až na 4:3, byl v dravém průniku faulován a domácí dohrávali v přesilovce. Branky: Antonovič, Galuška, Flora, Ťok. Třetiny 3:1, 0:0, 1:2.
UH. OSTROH: Vlachynský, Šivel - Nevídal, Kučera R., Vaněček, Frolek J., Rapant, Bachan, Sasín - Antonovič, Klimovič, Hrbatý - Čápek, Ťok, Beneš - Galuška, Flora, Šlapák - Kučera M., Větříšek.
Boskovice - Uh. Ostroh 4:1
Boskovice se poprvé v sezóně představily v kompletním složení a na jejich hře to bylo znát. V první dvacetiminutovce byly lepším týmem, ale paradoxně skóre otevřeli hosté Klimovičem. Ostrožané pak měli herně mírně navrch.
„Rozdíl byl ovšem v tom, že zatímco my jsme naše šance nedokázali využít, domácí trestali a otočili vývoj až na 3:1,“ uvedl předseda ostrožského hokejového klubu Lubomír Procházka. Ve třetí dvacetiminutovce se hosté snažili o zvrat, ale čtvrtá branka je dokonale uzemnila. Od tohoto okamžiku byly Boskovice lepším celkem a Ostrožany od vyššího přídělu uchránil jen výborný brankář Vlachynský. Branka: Klimovič. Třetiny 0:1, 3:0, 1:0.
UH. OSTROH: Vlachynský - Kučera R., Vaněček, Nevídal, Sasín, Rapant, Zahradný - Antonovič, Klimovič, Hrbatý - Čápek, Ťok, Beneš - Lenkovič, Galuška, Flora - Šlapák, Kučera M., Větříšek, Bachan.
Šternberk - Uh. Brod 5:7
Hokejisté Uherského Brodu konečně začínají naplno bodovat. Po domácím triumfu s Blanskem vydolovali všechny body i včera večer ve Šternberku. O vítězství rozhodli v prvních dvou třetinách, ve kterých si vybudovali dvoubrankový náskok. V poslední části si pak diváci přišli na své, když na obou stranách padly čtyři góly. Branky: Kojecký 2, Nesrsta 2, Surý, Gergela, Pavlůsek. Třetiny 1:2, 0:1, 4:4.
UH. BROD: Málek - Surý, Přikryl, Woska, Hlatký, Hladiš, Peterka, Kojecký - Nesrsta, Holík, Novák - Kubiš, Gergela, Šiller - Krutský, R. Doležálek, Pavlůsek.

autor: ceh, hol, bri