Ostrožané rozhodli sedmi góly v závěru

Slovácko Sport 29 / 01 / 2015

Martin Kotačka skončil v nemocnici

Hokejisté Uherského Ostrohu pokračují ve vítězném tažení, ve Šternberku domácím nasázeli osm gólů a nadále kralují Krajské lize.
Šternberk- Uh. Ostroh 3:8
Hosté už po devadesáti sekundách prohrávali 1:0. Vyrovnat se jim podařilo až ve druhé třetině Klimovičem, ale Šternberk z náhodné akce po chybě obrany šel opět do vedení. Zlom nastal ve třetí třetině, kdy trenér přeskupil sestavu a hrál jen na dva útoky. Hosté rázem ožili a během pěti minut nasázeli domácím čtyři branky a srazili je do kolen. Jejich trápení korunoval Antonovič, který v oslabení ujel přes celé hřiště a přidal šestý gól. Branky: Antonovič 2, Klimovič, Stránský, Hrbatý, V. Galuška, Ťok, Flora. Třetiny 1:0, 1:1, 1:7.
UH. OSTROH: Valúch - Rapant, Zahradný, Frolek, Nevídal, Beneš, Bachan - Antonovič, Klimovič, Flora - Stránský, V. Galuška, Hrbatý - Lenkovič, Ťok, M. Kučera
Uničov - Uh. Hradiště 6:3
I když borci z Uh. Hradiště předvedli nejlepší výkon sezony na ledě soupeře, odjeli domů s prázdnou. Tradičně se totiž trápili v koncovce, když vyložené šance spálili Dobeš, Lažek nebo Burša. I tak hosté drželi až do 53. minuty naději na bodový zisk. Za stavu 4:3 ale dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto.
Stínem utkání je zranění Martina Kotačky, kterého na začátku druhé třetiny odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice v Olomouci. „Po odehrání puku jej soupeř hokejkou v úrovni hlavy narazil na mantinel, led opouštěl na lehátku. Věříme ale, že bude v pořádku,“ uvedl Rudolf Holásek, vedoucí týmu. Branky: Burša, Šrenk, Ondra. Třetiny 2:1, 1:1, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Studený, Fridrich, Pochylý, Dobeš, Kršjak, Lažek - Burša, Kotačka, Horehleď - Ondra, Schuster, Karpíšek - Haničinec, Šrenk, Nohál.
Uh. Brod B - Kroměříž 1:11
Junioři Uh. Brodu zápas s Hanáky vzdali ještě před nástupem na led, výsledek je pro ně ještě milosrdný. „Kdybychom po první části prohrávali 0:7, nikdo by se nedivil. S výjimkou gólmana jako by nikdo nechtěl hrát,“ zlobil se kouč František Vaněk. Branka: Kovář. Třetiny 1:2, 0:3, 0:6.
UH. BROD: D. Chovanec - Adami, Vyoral, Mravko, Šobáň, Hladiš - Pavlůsek, Klusák, Bujáček - Gahura, O. Chovanec, Kovář - Kociňák, Bařinka, Fládr.

autor: ceh, sal, hol