Ostrožané rozjeli sérii nadějně

Slovácko Sport 15 / 02 / 2011

Hokejistům Uh. Brodu se vzdaluje vidina finále, prohrávají 0:2

Hokejisté Uh. Brodu jsou na prahu vyřazení z play-off. V semifinálové sérii s Brumovem totiž prohrávají 0:2. To Uh. Ostroh půjde do domácích odvet s Kroměříží za stavu 1:1.
Kroměříž - Uh. Ostroh 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)
Hanáci rychle otevřeli skóre, ale hosté odpověděli Gabriškou. Domácí poté vyprodukovali dva surové fauly a nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, kterou Ostrožané dokonale využili. Po vyšachování obrany se nejprve opět trefil Gabriška a vzápětí se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kartusek. V prostřední části se měnilo skóre pouze jednou, když v přesilovce dokončil hattrick Gabriška. Třetí třetina byla ve znamení náporu Kroměříže, které se podařilo snížit ve 43. minutě na 2:4. Ostrožané pak odolávali až do 59. minuty, kdy Valúch kapituloval potřetí. Víc už ale Kroměříž nestihla ani v power play. Branky: Gabriška 3, Kartusek. Stav série: 0:1
UH. OSTROH: Valúch - Uherek, Frolek, Klauda, Šudoma, Nevídal, Horsák, Rozhon - Němčický, Barák, Gabriška - Průdek, Karpíšek, Kundera - Schuster, Ťok, Kartusek, Tóth.
Kroměříž - Uh. Ostroh 12:2 (1:0, 4:1, 7:1)
Do druhého zápasu nastoupili Ostrožané oslabeni o Němčického a dlouho to vypadalo, že se poperou o druhou výhru. Po vyrovnané první třetině, v níž jednou inkasovali, svítilo ještě ve 29. minutě na světelné tabuli skóre 1:0. Jenže pak se roztrhl pytel s vyloučenými na ostrožské straně, kterých za zbývající půlhodinu usedlo za katr hned čtrnáct! A domácí nabídnuté přesilovky hojně využívali. Ostrožané se už prosadili jen jednou, Šudoma v oslabení snížil na 3:1. Branky: Šudoma, Klauda. Stav série: 1:1
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Šudřich, Klauda, Šudoma, Nevídal, Horsák - Karpíšek, Barák, Gabriška - Uherek, Průdek, Tóth - Schuster, Ťok, Kartusek.
Uh. Brod - Brumov 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Broďanům se vůbec nepovedl začátek. První vážnou šanci sice ještě zlikvidoval Málek, ale již v šesté minutě se prosadili hosté, kteří do první sirény přidali ještě dva góly. Domácí po přestávce ožili a ve 24. minutě vykřesal jiskřičku naděje Vančura. Jenže vzápětí nevyužili dvojnásobnou početní výhodu a soupeř je ztrestal. Ve 45. minutě Brumov pojistil náskok zvýšením na 1:5. Domácí se nemohli dostat do tempa a dokázali snížit už jen na 2:5. Branky: Vančura,  Rajnoha. Stav série: 0:1
UH. BROD: Málek, Vilímek - Rajnoha, Heča, Kojecký, Masař, Kovář, Malíček, Doležálek - Vančura, Suhrada, Krucký - Šiller, P. Obadal, L. Obadal - Bršlica, Bujáček, Dovrtěl.
Uh. Brod - Brumov 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
I napodruhé Hlobilovi boys zaspali první třetinu, po níž museli dohánět dvoubrankové manko. Zbraně však nesložili a v úvodu druhé části během jediné minuty srovnali. Jak se však později ukázalo, bylo to z jejich strany vše. Brumov se opět zklidnil, přestřílel domácí a do druhé sirény si vypracoval opět dvoubrankový náskok. Když pak v první minutě třetí třetiny odskočil už na 2:5, bylo vymalováno.

autor: HYNEK ZDENĚK