Ostrožané šokovali na stadionu favorita

Slovácko Sport 13 / 10 / 2011

Podruhé v krátkém sledu se střetli hokejisté Uh. Ostrohu a Brumova a podruhé zvítězili. Uh. Brod zajížděl na led největšího favorita soutěže a odvezl si pořádný výprask.
Brumov 0
Uh. Ostroh 2

Domácí, kteří před sezónou výrazně posílili, vyrukovali na Ostrožany v plné sestavě. Přesto měli problém si vytvářet šance, neboť Ostroh, v jehož dresu hraje letos hodně juniorů, si dobře hlídal střední pásmo. Ve druhé třetině hrál Brumov přesilovku 5 na 3 a poslal na ni elitní pětici: Mokrejš, Novák, Pčeja, Hlavačka a Němčický, která však v utkání výborného Valúcha prakticky ani neohrozila. V následné přesilovce Ostrohu nastřelil puk před branku Nevídal, hned z první vystřelil Barák, který trefil Tučka. Od něj se však dostal kotouč ke Kučerovi a Ostroh vedl. Ve třetí třetině se již bojovalo o každý puk. Krátce před koncem utkání se dala očekávat ze strany domácích hra bez brankáře, ale Brumovu se nedařilo pevně uchytit v pásmu. Naopak, 40 sekund před koncem ujela dvojice Zelinka - Pekár, která pečetila nečekané, ale zasloužené vítězství. Branky a asistence: 36. Kučera (Barák), 60. Pekár (Zelinka). Třetiny 0:0, 0:1, 0:1
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Nevídal, Stašek, Bříštěla, Vaněk, Nikl - Kolář, Barák, Kučera - Pekár, Galuška, Zelinka - Ivan, Fridrich, Kundera.

Mor. Budějovice 11
Uh. Brod 3

Hokejisté Uh. Brodu dojeli do Budějovic pozdě, a tak naskočili na led bez rozbruslení, což se velmi citelně projevilo na souhře týmu. Domácí hokejisté, kteří se chtěli ukázat před svými diváky, toho hodně využívali a již po úvodní třetině, která skončila 8:0, vlastně rozhodli o vítězi utkání. „Žádné velké ambice jsme si před odjezdem nedělali, ale nakonec byla první třetina ještě horší, než jsme čekali. Nešlo nám vůbec nic, pohybem počínaje a přihrávkami konče,“ uvedl kouč Brodu Zbyněk Kúdela. Hosté začali hrát mnohem lepší hokej od prostřední části, což bylo ovšem způsobeno i tím, že domácí již tolik „nepřikládali pod kotel.“ Zbývající dvě třetiny proto skončily vyrovnaných stavem 3:3, celkově si však Brod připsal na své konto vysokou prohru. Branky: Kubiš 2, Schuster. Třetiny 8:0, 1:2, 2:1
UH. BROD: Málek - Blaha, Hlatký, Měštánek, Surý, Kojecký, Woska - Kubiš, Gergela, Šiller - Schuster, L. Obadal, Kartusek - Bršlica, Škorec, Zderčík (Nečas).