Ostrožané soupeře nešetřili

Slovácko Sport 16 / 01 / 2019

Hokejisté Uherského Ostrohu ve šlágru Krajské ligy porazili Kroměříž a stále pronásledují Velké Meziříčí, lídra soutěže, kterého v neděli přivítají na vlastním ledě. Ve čtvrtek je ale čeká derby v Uh. Brodě. Uh. Hradiště veze body z Brumova-Bylnice, jen Uh. Brod odešel s porážkou.

UH. OSTROH - Kroměříž 6:2
Ostrožanům vyšel parádně úvod, ve kterém hostům, kteří nepřijeli v nejsilnější sestavě, během pěti minut nasázeli tři góly, z toho jeden v oslabení. Poté se několikrát vyznamenal gólman Valúch. V úvodu druhé třetiny přidali domácí čtvrtou branku, ale hosté dokázali využít dvě přesilovky a utkání zdramatizovat, to ale netrvalo dlouho, v závěru třetiny Ostroh přidal pátou branku. Ve třetí třetině si domácí zkušeně náskok pohlídali a šestou brankou uzavřeli gólový účet. Branky: J. Zalubil 2, L. Galuška, V. Galuška, Mika, Pavel Flora. Třetiny: 3:0, 2:2, 1:0
Uh. Ostroh: Valúch - Kučera, Žabčík, Rauš, Nevídal, Vaněk, Andrýsek (30. Maršálek) - Mika, V. Galuška, L. Zalubil - L. Galuška, Pavel Flora, Ševčík - M. Rauš, J. Zalubil, Beneš (40. Petr Flora)

Velké Meziříčí - UH. BROD 5:1
I když brodský kádr zasáhla marodka, na ledě lídra z Velkého Meziříčí neodehrál vůbec špatnou partii. Po dvou třetinách prohrávali jen 1:2, ale ve finiši jim došel dech. „Už jsme dohrávali jen na dvě obrany, protože jeden z beků šel do útoku za Vaculína, který si zlomil nůž, a Kubiš dostal trest do konce zápasu. Ale hlavně máme celou jednou pětku na marodce,“ uvedl Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu, který tak vyslal do boje i juniory. „Nejmladším naším obráncem byl čtyřicetiletý Dušan Surý…,“ dodal lodivod.
Za klíčový okamžik považuje druhý gól soupeře, který podle něj přišel po dvoumetrovém ofsajdu… „Rozhodčí se chvílemi opravdu překonávali,“ poznamenal s ironií v hlase Kůdela. Do třetí části svěřence burcoval, aby se ještě porvali o výsledek, ale hned ve 35. sekundě přišel třetí gól, který definitivně rozhodl. Hosté úplně vypadli z tempa a v 56. minutě po dalších dvou hořkých pilulkách už prohrávali 1:5.  Branka: Vosátko. Třetiny 1:0, 1:1, 3:0.
UH. BROD: Chovanec - Gureň, Vosátko, Mojžíš, Surý, Kubiš, Tomek - Vaculín, Klusák, Budil - P. Vaněk, Pavlůsek, Bujáček - Martinec, Podešva, Bařinka.

Brumov - Uh. Hradiště 1:7
Výborně chytající Oharek a dobře hrající obrana, to byli hlavní strůjci úspěchu hokejistů Hradiště na ledě v Brumově-Bylnici. Domácí se sice v 19. vteřině ujali vedení, následně hráli dvě přesilovky, ale víc jak jeden gól z toho nevytěžili. Naopak hosté vývoj utkání otočili, nejprve vyrovnal ve 3. minutě Nohál a díky trefám Červenky, Burši a vteřinu před první sirénou opět Červenky vedli 4:1. Ve druhé třetině sice Brumov hosty k ničemu nepustil, přesto v závěru Kotačka upravil na 5:1. Ve třetí třetině si Hradiště výsledek ohlídalo a ještě přidalo dvě branky. Branky: Červenka 2, Kotačka 2, Nohál, Burša, Větříšek. Třetiny: 1:4, 0:1, 0:2
Uh. Hradiště: Oharek - Lažek, Z. Fridrich, Lišaník, O. Klauda, Studený, Uhříček, Hrabec - Nohál, Kotačka, Červenka - Větříšek, Burša, Pavlůsek - Jurča, Kojecký, Kršjak - Kristek, Forman.

autor: ceh, hol, sal