Ostrožané už mají takřka jistou kvalifikaci. A co dál?

Slovácko Sport 26 / 02 / 2015

Hokejisté Uherského Ostrohu mají na 99 procent v kapse účast v kvalifikaci o II. ligu. Včera totiž využili zaváhání Kroměříže i Uh. Brodu a po vítězství nad Velkým Meziříčím mají před krajskými pronásledovateli náskok už 9, respektive 12 bodů. K jistotě tak potřebují ve zbývajících třech zápasech získat bod!
Uh. Ostroh - Velké Meziříčí 5:4
Ani po třítýdenní pauze (volný los a odložené utkání s Uh. Brodem - pozn. autora) neztratili hokejisté Uh. Ostrohu chuť vítězit. Na gól čekali jen do 7. minuty, kdy kombinaci Flory s Klimovičem zakončoval blafákem Antonovič. Další šance likvidoval výborně chytající gólman hostů. Ve druhé třetině se stav neustále měnil. V jejím úvodu nejdříve zvýšil Vaněček, ale ve 29. minutě po chybě obrany hosté snížili. Ve 35. minutě tečoval L. Galuška Frolkovu střelu a o dvě minuty později hosté opět snížili na rozdíl jedné branky. Klid na domácí střídačku vrátili Klimovič s Antonovičem, kteří v závěru třetiny ujeli ve vlastním oslabení a druhý jmenovaný upravil na 4:2. Ve 47. minutě hosté v přesilovce opět snížili na rozdíl jediné branky. Na druhé straně kontroval Klimovič. V následné šanci mohl Antonovič docílit hattricku, ale proti byla tyčka. V dobré gólové pozici se ocitl i V. Galuška, ale ani on na gólmana nevyzrál. Poslední slovo tak měli hosté, kteří v přesilovce stanovili konečný výsledek zápasu. Branky: Antonovič 2, Vaněček, L. Galuška, Klimovič. Třetiny 1:0, 3:2, 1:2.
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Vaněček, Nevídal Kučera, Rapant, Zahradný - Antovič, Klimovič, Flora - L. Galuška, V. Galuška, Stránský - Ťok, Hrbatý, Tóth - Beneš, Lenkovič, Fojtík.
Boskovice - Uh. Hradiště 10:3
 Vítězná série skončila, hokejisté Uherského Hradiště se z Boskovic vrátili s debaklem. Zraněními a nemocemi zdecimovaný výběr kouče Lukáše Kašného vyfasoval 10 branek, přičemž dvě inkasoval v oslabení a tři při vlastní přesilovce, což je určitě minimálně krajské unikum.
Boskovičtí otevřeli skóre v 7. minutě a za necelou minutu přidali další, čímž určili ráz zápasu. Fridrichova rána pak sice zaplula za záda brankáře Vrby, ale ještě v samotném závěru první části kapituloval i jeho protějšek Oharek. Kdo čekal, že se hosté vzchopí, byl zklamán. Ve 24. minutě během 11 sekund dvakrát inkasovali a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Hosté sice nebyli o tolik horším týmem, ale soupeř jim uštědřil lekci z produktivity, když využil i slabšího dne brankáře Oharka. Porážku už pouze kosmeticky upravil Horehleď, který nejdříve šikovně tečoval ránu Pochylého a v poslední části proměnil trestné střílení. Raritou jsou tři góly, které Kašného boys inkasovali ve vlastní přesilovce! „Výsledek je pro nás krutý, neodpovídá poměru sil na hřišti, ale zatímco soupeři spadlo do branky skoro všechno, my zahazovali jednu šanci za druhou,“ litoval Kašný. „Z porážky si musíme vzít ponaučení a odčinit debakl hned v sobotu proti Uherskému Ostrohu,“ burcuje tým trenér. Branky: Horehleď 2, Fridrich. Třetiny 3:1, 5:1, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Studený, Lažek, Pochylý, Rozhon - Horehleď, Burša, Kotačka - Ondra, Karpíšek, Haničinec - Fridrich, Hruboš.
Blansko - Uh. Brod 6:4
I když měli Broďané parádní nástup, když ve druhé minutě otevřel skóre zápasu Šiller, ještě do první sirény domácí převážili misky vah na svou stranu. V prostředním dějství pak jasně dominovali a odskočili na 5:2. „Nechci se vymlouvat, ale atmosféře podlehl rozhodčí, který hru úplně pustil ze své moci, takže jsem měl chvílemi strach o zdraví hráčů. Netrestal zákeřné zákroky zezadu ani kolenem,“ zlobil se Roman Uhříček, brodský lodivod. Jeho armáda ale ještě nesložila zbraně, v poslední třetině se slepenými góly ve 48. a 49. minutě vrátil do hry a vyrovnání chvílemi doslova viselo ve vzduchu. „Měli jsme spoustu šancí, ale neměli už štěstí. Sudí nám bohužel upřel minimálně dvě trestná střílení, ale takový je někdy sport,“ pravil Uhříček. Místo vyrovnání tak přišel šestý úder domácích, kteří si už vítězství pohlídali. Branky: Smetana 2, Šiller, Holík. Třetiny 2:1, 3:1, 1:2.
UH. BROD: D. Chovanec - Peterka, Woska, Adami, Surý, Okénka, Kojecký - Holík, Doležálek, Nesrsta - Kříž, Smetana, Šiler - O. Chovanec, Hladiš, Bujáček.
Velká Bíteš - Uh. Brod B 12:5
Junioři Uherského Brodu favorita nezaskočili, na ledě šestých Boskovic vyfasovali tucet gólů. Střelecky se výrazněji prosadili až v poslední části, kdy domácí sundali nohu z plynu. Branky: Hladiš 2, Pavlůsek 2, Fládr. Třetiny 3:0, 5:1, 4:4.
UH. BROD: Obal (30. D. Chovanec) - Hurta, Adami, Vyoral, Bednařík, Mraffko, Šobáň - Pavlůsek, Hladiš, Klusák - O. Chovanec, Vaněk, Bujáček - Fládr, Bařinka, Kociňák.

autor: ceh, sal, hol