Ostrožané válí, dvakrát naplno bodovali

Slovácko Sport 22 / 11 / 2018

Hokejisté HC Uherský Brod nabírají formu, v posledních pěti zápasech získali 12 bodů. Krajské lize však stále neohroženě vládne Uherský Ostroh, který se už dokonce osamostatnil v čele čtrnáctičlenného pelotonu.

Blansko - UH. HRADIŠTĚ 4:2
Zápas neměli Hradišťští špatně rozehraný, už ve 14. minutě ve vlastním oslabení ujel Pavlůsek a nezaváhal. Vedení si však užívali jen pět minut, když paradoxně inkasovali také při vlastní přesilovce. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou hosté projeli na celé čáře… Třemi inkasovanými góly pohřbili bodové naděje. Ve 35. minutě za stavu 4:1 vystřídal Peprníka v bráně Kubík, který si tak odbyl premiéru mezi muži. A zvládl ji na jedničku, když tým několikrát podržel a do konce zápasu už nekapituloval. V poslední třetině hosté přidali, ale křídla jim přistřihl Šrenk, který po odpískání jemně strčil do čárového rozhodčího a zamířil předčasně pod sprchy. Soupeři navíc daroval pětiminutovou přesilovku. I když zůstala nevyužita, Hradišťští už pak měli málo času na nějaké drama. Dvě minuty před koncem už dokázali pouze snížit. Branky: Pavlůsek, Červenka. Třetiny 1:1, 3:0, 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Peprník (35. Kubík) - Studený, Lažek, Lišaník, Uhříček, Kojecký, Hrabec - Červenka, Šenk, Kotačka - Tomešek, Burša, Nohál - Pavlůsek, Jurča, Větříšek - Forman, Kršjak.

Velká Bíteš - UH. BROD 6:5
Kdyby Broďané po první třetině vyhrávali 5:1, nikdo by se asi nedivil. Jenže zahazovali šance jako na běžícím pásu. „Vypracovali jsme si sedm jasných gólovek, bohužel proměnili jen dvě a navíc ještě jednou inkasovali,“ posteskl si Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu.
Ve druhé části se hra vyrovnala a jediný gól vstřelili domácí, kteří už v závěrečné dvacetiminutovce získali pevnou půdu pod nohama a v 53. minutě vyhrávali 5:3. Spartakovci však zbraně nesložili, zmobilizovali síly a dvěma góly během minuty si vynutili prodloužení. „Už to vypadalo zle, ale těší mě, že to kluci nezabalili a bojovali až do konce,“ pochválil hráče Kůdela. Ve finiši se jeho výběr vydal z posledního, takže v prodloužení tahal za kratší konec a nakonec pět sekund před jeho vypršením inkasoval. Branky: Šiller 2, Mojžíš, Klusák, Vaculín. Třetiny 2:1, 1:0, 3:3.
UH. BROD: Chovanec - Kužílek, Vosátko, Mojžíš, Surý, Tomek, Heča - Vaculín, Klusák, Dvořáček - Šiller, Vaněk, Bujáček - Kotek, Bařinka, Budil - Podešva.

Břeclav - UH. OSTROH 3:8
Bez bratrů Galušků vyrazili Ostrožané do Břeclavi, která nastoupila pouze se třinácti hráči. Domácí se sice ujali vedení v 10. minutě, ale Beneš rychle vyrovnal. Zlom přišel v polovině druhé třetiny, ve které hosté nasázeli čtyři branky. Břeclavští sice během dvou minut v závěru druhé části dvakrát skórovali, ale to bylo vše. K jejich smůle do třetí třetiny už nenastoupil Ivan Klauda, bývalý trenér Ostrohu, a když vzápětí odstoupil i další domácí borec, dohrávali v deseti.V okleštěné sestavě už favoritovi nekladli žádný odpor. Branky: Stránský 2, Mika 2, Žabčík 2, Beneš, Machálek. Třetiny 1:1, 2:4, 0:3.
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Žabčík, D. Rauš, Nevídal, Stuchlík, Vaněk - Mika, J. Zalubil, L. Zalubil - Petr Flora, Pavel Flora, Stránský - Beneš, M. Rauš, Machálek - Hendrych.

UH. BROD - Rosice 2:1
Hokejisté Uherského Brodu si  popáté za sebou připsali do tabulky aspoň bodík. „Odehráli jsme těžký zápas s houževnatým, obětavým soupeřem, který cítil šanci až do poslední minuty,“ uvedl Kůdela. O osudu zápasu rozhodla 52. minuta, ve které proměnil dvojnásobnou početní výhodu Kužílek. Rosičtí pak ještě bojovali o prodloužení, zkusili i power-play, ale gólman Chovanec pro jejich plány neměl pochopení.Branky: Šiller, Kužílek. Třetiny 0:0, 1:1, 1:0.
UH. BROD: Chovanec - Mojžíš, Surý, Gureň, Vosátko, Kužílek, Tomek - Šiller, Hlaváč, Bujáček - Vaculín, Podešva, Dvořáček - Bařinka Budil, Pavlůsek - Vaněk.

UH. HRADIŠTĚ - Uničov 3:4
Když domácí po druhé třetině prohrávali 0:3, na jejich bodový zisk by asi nikdo nevsadil. Jenže svěřenci kouče Zdeňka Čecha v poslední části zabrali, soupeři zamkli v obranné třetině a postupně ukrajovali z manka, aby nakonec získali bod za prohru v prodloužení.
Souboj byl od začátku vyrovnaný, hlavní rozdíl mezi týmy byl v koncovce. Zatímco Kotačka a spol. si dlouho seřizovali mířidla, zkušení hosté třikrát překonali jinak vynikajícího brankáře Kubíka. Smůlu prolomil až ve 42. minutě Burša. Jeho gól rozpoutal uragán, ve kterém Severomoravané nevěděli, kde jim hlava stojí. Důkazem budiž vyrovnávací gól Kotačky při vlastním oslabení. Bonusový bod však nakonec uzmuli hosté. Branky: Burša, Forman, Kotačka. Třetiny 0:1, 0:2, 3:0 - 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kubík - Lažek, Studený, Lišaník, O. Klauda, Kojecký, Uhříček, Hrabec - Kotačka, Červenka, Jurča - Tomešek, Burša, Nohál - Větříšek, Kršjak, Forman.

Uh. Ostroh - Březina 4:3
Ostrožané se do soupeře zakousli hned od úvodního buly a ve 2. minutě otevřel skóre David Rauš. Jenomže hosté dobře bruslili, napadali, sice si žádnou větší šanci nevytvořili, ale také nedovolili domácím navýšit skóre. To se podařilo hned v úvodu druhé třetiny, a když ve 29. minutě zvýšil v přesilovce Stránský na 3:0, vypadalo to na pohodový zbytek zápasu. Ale soupeř zabral a ve 32. minutě po nahození a teči snížil. Do třetí třetiny nenastoupil zraněný Žabčík, trenér přeskupil řady a než se domácí sehráli, po pětatřiceti vteřinách Březina snížil na 3:2. V této fázi zápasu Ostroh podržel svými zákroky gólman Valúch. Klid na domácí hokejky přinesl ve 47. minutě Mika, ovšem hosté opět dokázali v přesilovce snížit, a to v 53. minutě. Až do poslední vteřiny to byl boj, který se štěstím vyhráli domácí.
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2. Branky: D. Rauš, L. Zalubil, Stránský, Mika
Uh. Ostroh: Valúch - Žabčík, Kučera (Andrýsek), Rauš, Ševčík, Stuchlík, Vaněk - Mika, V. Galuška. L. Zalubil - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - Beneš, J. Zalubil, Machálek - M. Rauš, Petr Flora.

autor: ceh, hol, sal