Sport 30 / 10 / 2014

Hokejisté Uh. Hradiště prohráli zápas během 28 sekund!

Hokejisté Uherského Ostrohou pokračují ve stínání hlav. Jejich skvělou formu na vlastní kůži pocítilo Blansko, které na Klaudovy hochy nestačilo ani na vlastním ledě. Zbývající regionální trio na body v Krajské lize nedosáhlo.
Blansko - UH. Ostroh 2:6
Ostrožané odjížděli do Blanska v roli lídra Krajského přeboru a od úvodních minut dávali domácím jasně najevo, proč jsou na špici. Už v 8. minutě otevřel skóre Klimovič. O šest minut později předvedli ukázkovou kombinaci v přesilové hře Hrbatý s Klimovičem a bylo to 0:2. V závěru první části vymetl šibenici Ťok, načež domácí přispěchali s bleskurychlou odpovědí. Svěřence kouče Ivana Klaudy, který má na tým blahodárný vliv,  to však nijak nepřibrzdilo. Ve 36. minutě už zvyšovali své vedení na 5:1. Domácí začali hrát hodně agresivně, ale moc jim to nepomohlo. Z další branky se totiž radovali opět hosté, kteří využili jednu z nabídnutých přesilových her. V samotném závěru už Blansko jen korigovalo z přesilovky 4 na 3. Branky Antonovič 2, Ťok, Klimovič, Galuška, Větříšek. Třetiny 1:3, 0:2, 1:1
UH. OSTROH: Vlachynský - Nevídal, Kučera R., Vaněček, Bachan, Sasín, Zahradný - Hrbatý, Klimovič, Antonovič, Ťok, Beneš, Lenkovič, Galuška, Fojtík, Flora, Kučera M., Šlapák, Větříšek.
Uh. Brod - Velká Bíteš 2:5
Broďané toužili utnout sérii tří porážek, k čemuž jim měla pomoci i nová tvář - osmadvacetiletý útočník Roman Nesrsta. Když se hned ve druhé minutě trefil do černého, domácím narostla křídla. Jenže z plejády šancí už žádnou neproměnili. „Bohužel jen zvonily tyčky,“ posteskl si kouč Roman Uhříček.
Jeho svěřenci i ve druhé části pokračovali v dobývání velkobítešské svatyně, ale zároveň se museli mít na pozoru. Útoky hostů byly totiž stále nebezpečnější a Málka přinutily vytáhnout několik parádních zákroků. O osudu zápasu rozhodla pětiminutovka, v níž Broďané třikrát kapitulovali... „Bohužel jsme k nedůrazu před soupeřovou branku přidali i nedůraz před vlastní,“ pokrčil rameny Uhříček. Ve 43. minutě domácí snížili a přeřadili na vyšší obrátky. Jenže opět jen cinkaly tyčky. A pak přišlo zaváhání v obraně, které hosté potrestali. Závěrečný tlak domácích utlumilo dvojí vyloučení. Pátý gól Velké Bíteše přišel při domácí hře bez brankáře. „Hokej se nehraje na šance. S jedním dvěma góly těžko vyhrajeme. Musíme zjednodušit zakončení a přidat na důrazu před oběma brankami,“ ví Uhříček, který se cení podpory fanoušků i za nepříznivého stavu. Branky: Nesrsta, Pšeja. Třetiny 1:0, 0:3, 1:2.
UH. BROD: Málek - Heča, Surý, Kubiš, Woska, Kojecký, Pšeja - Holík, R. Doležálek, Nesrsta - Krutský, Gergela, Šiller - Hladiš, Novák, Okénka - Klusák.
Rosice - Uh. Hradiště 3:2
O obrovské smůle hovoří hokejisté Uh. Hradiště. Na ledě druhých Rosic ještě na začátku 57. minuty vedli 2:1, ale nakonec se domů vrátili s prázdnou... Za 28 sekund totiž inkasovali dva góly a na odpověď už se nezmohli.
Favorizovaní domácí měli raketový start, když v šesté minutě poslal štiky do vedení Krejčí. Gólman Oharek však potom na dlouhé minuty uzamkl svou svatyni a famózními zákroky přiváděl domácí k šílenství. A když už byl dvakrát bezmocný, puk pouze orazítkoval tyčky. Do druhé části nastoupili hosté jako vyměnění. Přidali na rychlosti i tvrdosti v osobních soubojích a rázem domácí nevěděli co hrát. Ve 23. minutě vyrovnal po kombinaci celého třetího útoku Haničinec a za čtyři minuty už Hradišťští byli na koni, když Staškovu ránu od modré zaregistroval gólman Zavadil až v síti. Zápas pokračoval ve stejném duchu až do 57. minuty.  Po nedorozumění v obranném pásmu srovnal Drenčka a za 28 sekund přidal vítěznou trefu za pomoci tyče Hakl. Šanci na power play hostům zhatil faul. „Zápas pro nás začal i skončil smolně. Po rychlé brance jsme se zvedli až ve druhé třetině, do které jsme provedli změny v taktice a zaslouženě skóre otočili. Bohužel jsme nevyužili spoustu dalších šancí, včetně dvojnásobné početní výhody. A tak platilo otřepané nedáš - dostaneš,“ posteskl si kouč Lukáš Kašný. Branky: Haničinec, Stašek. Třetiny 1:0, 0:2, 2:0.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Rozhon, Müller, Kršjak - Hrabec, Kotačka, Schuster - Horehleď, Karpíšek, Burša - Nohál, Haničinec, Šrenk.
Uh. Brod B - Šumperk 0:6
Brodští mladíci odehráli zatím zřejmě nejlepší partii. Ještě k větší spokojenosti jim chyběly vstřelené góly. „Kluci zaslouží pochvalu, bojovali až do konce, dřeli, ale gól jim dneska nebyl souzený. A přitom měli tři čtyři vyložené šance. Kdybychom prohráli 2:5, bude to spravedlivější,“ uvedl František Vaněk, trenér brodského béčka, jehož věkový průměr se pohybuje pod 20 let. Po dvou třetinách domácí prohrávali jen 0:3, ale po čtvrtém gólu jakoby rezignovali a po zbytečných chybách v rozehrávce inkasovali ještě dvakrát. Třetiny 0:1, 0:2, 0:3.
UH. BROD B: D. Chovanec - Přikryl, Maršálek, Hurta, Vyoral, Adami, Ďurica, Mravko - Pavlůsek, Obadal, Kovář -  Hlavica, Klusák, O. Chovanec - Gahura, Hladiš, Bujáček - Bařinka.

autor: ceh, hol, bri