Ostrožanům titul unikl, mají stříbro!

Uherský Ostroh Sport 15 / 03 / 2011

V rozhodující bitvě Uh. Ostroh zradila koncovka

Hokejisté Uherského Ostrohu sice srovnali před vlastními fanoušky nepříznivý vývoj finálové série krajské ligy na 2:2, nicméně v rozhodujícím pátém souboji odešli poraženi. V Brumově je totiž zradila koncovka.
Finále
Uh. Ostroh - Brumov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Ostrožané rozsvítili červené světlo za brumovskou bránou už ve 4. minutě, když přihrávku Frolka zužitkoval Gabriška. Hosté však zosnovali bleskurychlou odpověď. I nástup do druhé části patřil domácím, do černého opět pálil Gabriška. Jelikož i Novák zamířil přesně, rozhodovalo se až v posledním dějství. Do třetice dal rychlou branku Prudek, který proměnil trestné střílení. A když pak Ostrožané přečkali dvojnásobné oslabení, bylo rozhodnuto. V závěru se ještě při power-play Brumova trefil do prázdné klece Barák. Branky: 4. Gabriška (Frolek), 21. Gabriška (Barák, Schuster), 42. Průdek, 60. Barák. Stav série: 2:2
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Nevídal, Vaněk, Horsák, Klauda, Rozhon - Gabriška, Barák, Schuster - Kundera, Prudek, Karpíšek - Kučera, Zalubil, Tóth.
Brumov - Uh. Ostroh 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Ostrožané nastoupili bojovně naladěni, ale hned v první minutě málem prohrávali. Gólman Valúch však čaroval a betonem vyrazil puk mířící za jeho záda z hole Nováka. Na kombinaci Mokrejše s Plachtovičem při přesilové hře už byl ale krátký. V 8. minutě se skóre měnilo podruhé, když jeden z domácích hráčů zakroužil za brankou a poslal puk Valúchovi mezi betony. Ostrožané poté převzali taktovku, ovšem Tučka nepřekonali ani v přesilových hrách. Na počátku druhé třetiny se již Brumovští po závaru před brankou těšili z dalšího gólu, ale rozhodčí branku neuznal, protože Valúch už měl kotouč v moci. Jelikož další šance už zůstaly nevyužity, Ostrožané se v poslední části připravovali na závěrečný nápor. Jenže jejich plány zkřížila rychlá branka, kterou dal po pouhých 28 sekundách Mokrejš. Paní Štěstěna se na hosty usmála až v 51. minutě, kdy se od modré trefil Vaněk. Závěrečný nápor Uh. Ostrohu ovšem přibrzdilo třetí vyloučení Frolka v zápase. Domácí tak zavřeli soupeře před jeho brankou a v přesilovce definitivně zlomili jeho odpor. Branka: 51. Vaněk. Konečný stav série: 3:2
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Horsák, Klauda, Rozhon, Nevídal, Vaněk  - Barák, Gabriška, Schuster - Karpíšek, Kartusek, Prudek - Tóth, Kučera, Hrtal - Dula.

autor: HYNEK ZDENĚK