Ostrožany nezastavil ani Uh. Brod

Slovácko Sport 05 / 11 / 2015

Hokejisté Uherského Ostrohu pokračují ve vítězném tažení. Křídla jim v derby nepřistřihl ani Uherský Brod, byť ještě po dvou třetinách vedl 3:2.
Rosice - Uh. Ostroh 1:2
Ostrožané zaspali začátek, takže gólman Šivel udržel neprůstřelnost jen do šesté minuty. Gól ale výběr kouče Ivana Klaudy probudil a diváci viděli otevřený hokej s plejádou šancí na obou stranách, přičemž brankáři vysoce vyčnívali nad střelci. I přesto ale v závěru první třetiny V. Galuška srovnal krok. Druhá část patřila hostům, kteří převzali otěže a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Vynikajícího brankáře Zavadila však překonal po skvělém uvolnění a učebnicovém blafáku pouze Mika. I v poslední třetině pokračoval souboj gólmanů, kteří přiváděli střelce k zoufalství. Hlavně ostrožský Michal Šivel předváděl neskutečné zákroky, které nakonec zajistily týmu tři body. „Domácí se sice ještě radovaly z vyrovnání, ale hlavní rozhodčí Coufal viděl, že kotouč přešel brankovou čáru těsně po vypršení šedesáté minuty,“ dodal Bronislav Zápařka, generální manažer ostrožského klubu. Branky: V. Galuška, Mika. Třetiny 1:1, 0:1, 0:0.
UH. OSTROH: Šivel - Nevídal, Zahradný, R. Kučera, Heča, Červínek - Mika, Ťok, Rauš, L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth, Šlapák, Beneš, M. Kučera.
Velké Meziříčí - Uh. Hradiště 8:3
Hokejisté Uh. Hradiště nepřekvapili, na ledě Velkého Meziříčí tahali po celý zápas za kratší konec a ještě od většího přídělu je zachránil jen gólman Jakubčík. Domácí otevřeli skóre zápasu v 8. minutě, kdy využili přesilovou hru. A druhý úder si schovali na vlastní oslabení. Když pak na začátku druhé třetiny během 113 sekund přidali další dva zásahy, zápas se změnil v souboj domácích střelců s Jakubčíkem. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gól Kubala, který střelou k tyči překvapil brankáře Šťourače.To domácí vyburcovalo k většímu důrazu a výsledkem byly další čtyři góly. Za stavu 8:1 ale borci z Vysočiny polevili, čehož hosté využili ke kosmetické úpravě skóre. „Soupeř byl jasně lepší, vyhrál zaslouženě. Chvílemi jsme hru vyrovnali, ale zkušenost a využívání šancí rozhodly,“ uvedl Lukáš Kašný, kouč Uh. Hradiště. Branky: Kubal, Haničinec, Horehleď. Třetiny 2:0, 3:1, 3:2.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Burša, Fridrich, Foltýn - Horehleď, Karpíšek, Hruboš - Nohál, Šrenk, Haničinec - Kubal, Fuksa, Tomešek.
Uh. Brod - Blansko 4:5
Když už ve 3. minutě otevřel skóre Šiller, fanoušci počítali s dalším vítězstvím. Jenže postupem času se nestačili divit... Domácí totiž ještě v první části zazdili několik příležitostí, což je později mrzelo. Rytíři z Blanska na začátku druhé třetiny srovnali krok, ale to se ještě dlouho neradovali. Broďané totiž odpověděli dvěma slepenými góly v rozpětí necelých tří minut a nic nenasvědčovalo vývojovému zvratu. V poslední dvacetiminutovce se ale začínají dít věci. Na kontaktní gól Blanska ještě zareagoval svou premiérovou brankou v brodském dresu Miloslav Gureň, ale pak domácí sklouzli k profesorskému hokeji, zahazovali šance a hosté vycítili příležitost. Gólman Zubo měl najednou plné ruce práce. Vlažný hokej domácích Blansko trestá snížením na 4:3, trenér Roman Uhříček reaguje oddechovým časem, ale efekt nepřichází. Ve 48. minutě naopak na ukazateli skóre svítí dvě čtyřky. Ale to už na ledě v plné parádě řádí rozhodčí... Jestliže na trestné lavici domácích sedí čtyři hráči, hostující je prázdná. Hra se kouskuje, domácí hráči jsou podráždění a rázem prohrávají. Závěr sice patří Brodu, ale sólo nepromění Ondra a rovněž šance domácí spalují. „I když jsem postrádal šest hráčů a Kojecký  hrál s teplotou, dlouho to vypadalo velmi dobře. Ve třetí části nás ale řezal rozhodčí. Kdyby byl nepřesný na obě strany, je to v pohodě, ale co proti nám pískl, na druhé straně prošlo. Bohužel jsme podali velmi vlažný výkon, musíme se z porážky poučit,“ uvedl kouč Roman Uhříček. Branky: Šiller, Kubiš, Gergela, Gureň. Třetiny 1:0, 2:1, 1:4.
UH. BROD: Zubo - Vaněk, Bumbál, Gureň, Kubiš, Kojecký, Šobáň - Doležálek, Holík, T. Pavlůsek - Okénka, Gergela, Ondra - Nesrsta, Šiller, Hladiš - D. Pavlůsek.
Uh. Hradiště - Velká Bíteš 4:6
Ještě na začátku 53. minuty domácí vedli 4:3 a zdálo se, že se dočkají druhého vítězství v sezoně. Jenže finiš Kašného boys vůbec nezvládli, v čase 52.50 až 56.32 třikrát kapitulovali a tříbodový sen se jim rozplynul jako pára nad hrncem...
Hradišťští měli raketový start, když ve 2. minutě využil Kotačkovu nabídku hrající asistent Pochylý. Hosté pak přidali a srovnali hru i skóre. Ve zbylé části první třetiny kralovali brankáři, Hubáček na jedné a Alexe na druhé straně. Ve 21. minutě šli do vedení hosté, ale jen krátce, když je v rozletu přibrzdil Karpíšek. Když pak domácí srovnali i podruhé, měli více než minutu k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Ale bez užitku. Gól přišel až ve 49. minutě, kdy šourající se puk po Burešově ráně doklepl do sítě Kotačka. V závěru ale domácí zkolabovali, v rychlém sledu třikrát inkasovali a bylo po nadějích. „Propadli jsme po hrubých chybách jednotlivců. Od větší porážky nás ještě zachránil Hubáček,“ pravil Kašný. Branky: Pochylý, Karpíšek, Nohál, Kotačka. Třetiny 1:1, 2:2, 1:3.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Studený, Fridrich, Lažek, Foltýn, Pochylý, Lišaník, Fuksa, Bureš - Burša, Karpíšek, Horehleď - Nohál, Hruboš, Haničinec - Tomešek, Kubal, Kotačka.
Uh. Ostroh - Uh. Brod 5:3
Zápas nabídl z obou stran vynikající hokej, který měl druholigové parametry. Od začátku se hrálo nahoru dolů, šance střídala šanci, takže se na gól čekalo jen do 2. minuty. Jeho autorem byl při vlastním oslabení domácí Antonovič. Hosté pak přidali, srovnali krok, ale Klaudova armáda šla podruhé do vedení. V kabině se z něj však neradovali, neboť o tečku za první částí se postaral v přesilové hře Gureň. Broďané do druhé části vstoupili aktivněji, víc se tlačili před branku, kterou však střežil výborný Valúch. Jelikož ale ani Málek nechtěl zůstat pozadu, skóre se měnilo jen jednou po střele Ondry. Poslední třetina už ale patřila jasně Ostrožanům, kteří třemi góly převážili misky vah na svou stranu. Hostům nepomohla ani power-play. Branky: Antonovič 2, V. Galuška, Neuwirth, Stránský - Holík, Gureň, Ondra. Třetiny 2:2, 0:1, 3:0.
UH. OSTROH: Valúch - Zahradný, Nevídal, Kučera, Červínek, Heča, Beneš (40. Rapant) - Antonovič, Flora, Stránský - V. Galuška, L. Galuška, Neuwirth - Mika, Ťok, Rauš.
UH. BROD: Málek - Bednařík, Pšeja, Gureň, Kubiš, Kojecký, Peterka - Doležálek (31. Pavlůsek), Holík, Bumbál - Okénka, Klusák, Ondra - Nesrsta, Šiller, Bujáček.

autor: ceh, hol, sal