Ostuda! Basketbalisté Uh. Hradiště prohráli o 78 bodů

Uherské Hradiště Sport 10 / 02 / 2011

Basketbalisté JVSB Uherské Hradiště si v Českomoravské vrchovině uřízli pořádnou ostudu. Z palubovky Boskovic se vrátili z bezmála osmdesátibodovým debaklem! Jelikož ale proti druhému týmu tabulku Oblastního přeboru nastoupili v pěti lidech, výsledek vlastně nepřekvapil...
Husovice B - Uh. Hradiště 93:56
Hradišťští opět postrádali pracovně zaneprázdněného trenéra Petra Kalluse a do moravské metropole odcestovali v šesti lidech, včetně nováčků Böhma a Pospíška, který přišel na výpomoc z hluckého Spartaku.
„Zápas nabral očekávaný scénář už v první čtvrtině, vůbec jsme totiž neběhali. A kdyby se soupeř nepodřídil našemu tempu, určitě jsme prohráli větším rozdílem,“ uvedl jeden z šestky statečných Radek Opluštil. Body: Plaček 14, Konečný 12, Pospíšek 12, Vlachynský 10, Böhm 5, Opluštil 3.
Boskovice - Uh. Hradiště 114:36 (58:22)
Jestliže záloha Husovic za jasného stavu polevila, tak druhé Boskovice tvrdily muziku celých čtyřicet minut, což se o drazilo na výsledku, který je pro Uh. Hradiště ostudný. „Úplná katastrofa, co na to říct. Ale těžko jsme mohli něco dělat, už jsme hráli jen v pěti bez Böhma a soupeř je navíc úplně z jiné kategorie,“ krčí rameny Opluštil.
Hosté se poprvé trefili do obroučky za stavu 10:0. Největší příděl pak dostali v poslední čtvrtině, kterou prohráli 34:8, čímž Boskovičtí vytáhli rozdíl na 78 bodů! „A to nám ještě trošku pomáhali rozhodčí, kteří přehlíželi některé fauly,“ dodal Opluštil.Body: Konečný 12, Vlachynský 10, Plaček 7, Pospíšek 5, Opluštil 2.