Ostuda! Zesměšnil je poslední...

Slovácko Sport 02 / 02 / 2017

Hokejisté Uherského Hradiště se utápějí v hluboké krizi. Tým, který už je bez šance na postup do play off, na domácím ledě totálně vyhořel s beznadějně poslední zálohou Vsetína, od které vyfasoval 9 gólů…

UH. BROD - Velká Bíteš 7:4
Hokejisté Uherského Brodu si od úvodního bully vynutili tlak, ze kterého pramenily šance i góly. Kouč Zbyněk Kůdela však spokojeností nehýřil. „I když jsme po první třetině vyhrávali 3:1, hra nebyla ideální. Na hráče, kteří v klubu trénují, totiž asi dolehla únava z dopoledního Týdne hokeje, který na stadion přilákal skoro osmdesát dětí,“ vysvětlil Kůdela, který v kabině spustil hromobití. Ale jeho domluva na úrodnou půdu nepadla. Naopak. Druhá třetina byla v podání jeho svěřenců strašlivá… „To bylo hodně zlé, odehráli jsme nejhorší třetinu v sezoně. Kluci špatně bránili, nedohrávali souboje a posadili soupeře na koně. Naše hra se sesypala jako domeček z karet,“ kroutil hlavou Kůdela. Na ukazateli skóre totiž svítily dvě trojky. Kabinu tak zasáhla bouřka. „Spíš bouře! Bylo na čase, abychom se probrali. Zaplať pánbu to přineslo ovoce,“ usmíval se už lépe naložený kouč, jehož družina v poslední části převážila misky vah na svou stranu. Klíčový okamžik přišel v 52. minutě, kdy domácí během 18 sekund dvakrát zacílili do černého (Gureň, Šiller) a utekli na 6:4. Soupeř už se pak nezmohl na odpověď, naopak ještě inkasoval posedmé. „Udělal jsem změny v sestavě, které zabraly. Začali jsme víc bruslit, napadat a taky proměňovat šance. I tak jsou de facto jediným pozitivem jen přesilové hry, ze čtyř jsme proměnili tři,“ dodal Kůdela. Branky: Nesrsta 2, Holík, Ondráček, Gureň, Šiller, Heča. Třetiny 3:1, 0:2, 4:1
UH. BROD: Zubo - Gureň, Surý, Heča, Tomek, Peterka, Vaněk - Klusák, Vaculín, Ondra - Šiller, Pšurný, Holík - Nesrsta, Ondráček, Bujáček.
UH. HRADIŠTĚ - Vsetín B 4:9
Sobotní vystoupení borců Uherského Hradiště skončilo fiaskem. Svěřenci kouče Jiřího Pochylého totiž dostali facku od beznadějně poslední zálohy Vsetína, což asi nečekal ani největší pesimista z řad fanoušků domácích.
Jenže Valaši vyhráli naprosto zaslouženě, soupeře totiž přejeli jako parní válec! Když ve 13. minutě vedli 4:0, domácí byli zralí na ručník. Jejich rozpoložení dokládá gól inkasovaný při vlastní přesilovce… Do druhé části gólman Jakubčík přenechal místo Oharkovi a řádění hostů zastavil. Snížení měl na hokejce Kojecký, ale neproměnil trestné střílení. Domácí se dočkali až ve 39. minutě, kdy využil přesilovku Studený, který šikovně tečoval ránu Lažka od modré. Jenže hosté ještě do druhé sirény stihli odpovědět. Valaši ve třetí části stále neměli dost a pokračovali ve „vraždění neviňátek“. Ve 47. minutě za stavu 1:7 se vrátil do klece Jakubčík, ale gólový příděl nezastavil. V 52. minutě už hosté vedli 9:1! Hradišťští se dostali ke slovu už v závěrečných minutách, kdy soupeř zjevně polevil v obranné činnosti. Domácí si tak z ostudy ušili kabát! Branky: Studený, Fridrich, Nohál, Kubal. Třetiny 0:4, 1:1, 3:4.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík (21. Oharek, 47. Jakubčík) - Studený, Lažek, Kojecký, Škubal, Lišaník, Hrabec, Janíček - Zalubil, Fridrich, Kotačka - Kubal, Nohál, Haničinec - Kršjak, Zlámal, Flora - Bednařík.
UH. OSTROH - Boskovice 5:4 PP
V utkání proti Boskovicím doplatili hokejisté Uh. Ostrohu opět na neproměňování šancí. I přesto, že si dokázali vytvořit několik tutovek, byli to hosté, kteří ze tří vážnějších šancí v první třetině dvakrát skórovali. Ve 22. minutě Lumír Galuška sice snížil, ale hosté dalšími dvěma brankami své vedení navýšili. Půl minuty před druhou sirénou ale Lumír Galuška opět snížil. Ve třetí třetině už ale Ostrožané pořádně přitlačili, ve 49. minutě snížil Mika a v 53. minutě vyrovnal Flora. Hostům, kteří dojeli v jedenácti, při tlaku domácích docházel dech, přesto dokázali ubránit remízový stav, a to i přesto, že v samotném závěru Stránský měl možnost dvakrát skórovat. V následném prodloužení se domácí diváci dočkali rozhodující branky 14 vteřin před koncem, kdy Stránský rozhodl parádní dělovkou od modré čáry.
Branky: L. Galuška 2, Mika, Flora - Stránský.
Třetiny: 0:2, 2:2, 2:0 - 1:0 Uh. Ostroh: Valúch - R. Kučera, Andrýsek, Maršálek, Rauš, Karpíšek - V. Galuška, Mika, Větříšek - Stránský, Flora, L. Galuška - M. Rauš, Ťok, Machálek.

autor: ceh, hol, sal