Osvětimany a Strání vstaly z mrtvých

Slovácko Sport 27 / 08 / 2015

I. A sk. B

Mladcová - Březolupy 3:1 (3:1)
Tři zápasy, jeden gól, žádný bod. Fotbalisté Březolup, kteří se skvělým jarem zachránili, prožívají mizerný start do nové sezony. Kormidlem neotočili ani v Mladcové, kde je porazil Koiš, který se třikrát zapsal do listiny střelců. Jednou však přelstil vlastního gólmana.

Vlčnov - Skaštice 2:4 (1:2)
I když Vlčnovští v 9. minutě otevřeli skóre, po půlhodině prohrávali, když se do vlastní sítě nešťastně trefil Palička. Otočka borce z malé vesničky na Kroměřížsku nakopla a ve druhé půli domácím utekli až na 4:1, což rozhodlo. Branky: Fibichr, Kubal.

Nedachlebice - Osvětimany 3:4 (2:0)
Když ve 40. minutě zvyšoval kanonýr Faldyna na 2:0, na Osvětimany by nikdo asi nevsadil ani zlámanou grešli. Jenže po přestávce vyběhla v jejich dresech na trávník úplně jiná jedenáctka, která čtyřmi góly skóre otočila. Černou můrou domácích se stal útočník Ondřej Zýbal, autor hattricku. Branky: Kaňovský, Faldyna, Sedlář - Zýbal 3, Trefilík.

Bojkovice - Strání 1:2 (1:0)
Fotbalisté Bojkovic měli favorita ještě v 85. minutě na lopatě, vedli 1:0 a byli blízko prvnímu vítězství. Straňané však vzápětí z pokutového kopu srovnali a o minutu později převážili misky vah na svou stranu. Z K.O se už domácí neprobrali. Branky: Spáčil - Straňák z pen., Mimochodek.

Hluk - Dolní Němčí 5:0 (2:0)
Sousedské derby se změnilo ve hru kočky s myší. Hlučané soupeře nešetřili, na cestu domů mu „upletli“ rukavici. Zmar hostů dokonal v 84. minutě M. Stojaspal, který si dal vlastní gól. Branky: Smělík, Galuška, Bihári z pen., Machala, vlastní.

Újezdec - Žalkovice 1:0 (0:0)
O hubeném vítězství favorita rozhodla nestárnoucí ikona Karel Slinták, který tak korunoval stupňující se tlak domácích. Ti se dlouho nedokázali prosadit proti zhuštěné obraně Žalkovic. Branka: Slinták.

Jaroslavice - Kvasice 1:3