Osvětimany střídají Strání

Slovácko Sport 03 / 11 / 2009

I. B třída sk. C: Sousedské derby lépe pro Jalubí, Zlámanec klesl na dno

Jalubí – Sušice 2:1 (1:0)
Před slušnou diváckou kulisou diktovali tempo v první půli domácí a do vedení je poslal ve 38. Ulman. V 55. min. Sušičtí po rychlém brejku vyrovnali Švejčarou na 1:1. Vyrovnávací branku však oslavovali až příliš, neboť nekoncentrovaná obrana ihned z rozehrávky inkasovala z kopačky Doseděla. Pak už převzali taktovku hosté, kteří se snažili o zvrat v zápase, nejblíže vstřelení branky byl Švejčara, který trefil břevno.
Uh. Ostroh – Koryčany 2:1 (1:0)
Dramatické utkání se šťastným koncem pro domácí, kteří vedli od 18. min. brankou Koláře. Další dvě dobré příležitosti Ostrožané v první půli zahodili. Po změně stran se hosté herně zvedli a v 64. min. po zásluze srovnali stav Kovalem. Závěr ale patřil domácím, když v 90. min. dal Čápek vítězný gól.
Osvětimany – Bojkovice 3:0 (2:0)
Ve vyrovnané první půli byli domácí důraznější v koncovce a od 13. min. vedli brankou Dobeše, hosté měli o deset minut později velkou příležitost na vyrovnání, kterou ale promarnili. Ve 39. min. pak přidal druhý gól Osvětimanských Macek. Když se v 53. min. trefil domácí Černoch, bylo o osudu utkání rozhodnuto a domácí už jen kontrolovali hru.
Zlámanec – Slavkov 2:3 (2:1)
 V bojovném utkání byli domácí v první půli aktivnější a z řady příležitostí dvakrát překonali soupeře. Po změně stran se hra vyrovnala a hosté lepším závěrem otočili výsledek. Branky: Stašek, Novák - Polášek 2, Vyzváry
Hluk B – Kudlovice 3:0 (2:0)
 I když v první půli byla hra vcelku vyrovnaná, získali domácí dvoubrankový náskok zásluhou proměněné penalty Horákem a gólu Ježka. Po přestávce už ovládli hru domácí a pojišťovací gól dal v 80. opět Z. Horák, který se nejlépe orientoval na malém vápně a s přehledem skóroval. Hosté se snažili potrápit domácí rychlými brejky, ale do vážnější šance se nedostali.
Šumice – J. Otrokovice 0:1 (0:1)
 Domácí mohou mrzet neproměněné šance v první půli a chyba obrany, po které padla v 10. min. jediná branka. Po přestávce hosté zdržovací taktikou udrželi vítězství. Domácí nebyli spokojeni s výkonem hlavního rozhodčího.
Zlechov – Strání 4:1 (2:1)
Jen úvodní čtvrthodina nasvědčovala tomu, že by si hosté mohli odvézt nějaký bod. Od 9. min. vedl vedoucí celek brankou Pomajbíka, ale pak převzali otěže zápasu domácí a ještě do poločasu otočili průběžné skóre. Ve druhé půli Zlechovští pojistili vítězství ještě dvěma góly. Branky vítězů dali Zajíc, Šebák, Matějka a Vaněk