Otevřeli si brány reprezentace

Otevřeli si brány reprezentace
Hluk Sport 07 / 04 / 2012

Pákaři z Hluku zazářili na prestižní soutěži Senec Hand

Tři cené kovy přivezli z 19. ročníku prestižní soutěže v armsportu Senec Hand pákaři Armwrestling clubu Hluk. Nejcennější medaile sice Tesaříkovi a spol. v konkurenci 200 soutěžících ze 16 zemí sice utekla, nicméně i dvě stříbrné a jedna bronzová jsou vynikajícím výsledkem. Klání ve slovenském Senci je totiž označováno za malé mistrovství Evropy.
Do města zpod Malých Karpat se sjelo hned několik mistrů světa a Evropy a boje za pákařskými stoly přinesly špičkovou podívanou, o kterou se staraly i čtyři vyslanci Hluku.
O první medaili na jihovýchodě Slovenska se postaral junior Viktor Tomanec, který se představil v kategorii do 75 kilogramů. Pravačkou bral „jen“ páté místo, ale na levačku už soupeře pokládal jako voják miny. „Vikin se probojoval až do finále, ve kterém jeho spanilou jízdu ukončil domácí Girášek. I tak je ale stříbro fantastickým úspěchem,“ uvedl na adresu talentovaného juniora Dušan Tesařík, hlucký lodivod.
Bronzovou medaili přidala do sbírky týmu ze Slovácka Lenka Vojtková v kategorii do 60 kilogramů, když se na pravačce sklonila jen před uměním dvou reprezentantek Kazachstánu.
„Na dosah měla cenný kov i na levou paži, ale špatné výroky rozhodčích při zápasu s Maďarkou Zsirai ji odsunuly na nepopulární čtvrté místo,“ litoval trošku Tesařík, který se společně s Martinem Vodákem představil v nejtěžší váhové kategorii nad 95 kilogramů.
Hlucký kouč hned v prvním zápase porazil Tomagu, domácího mistra Evropy, načež procházel nástrahami turnajového pavouka jako nůž máslem. Jeho pouť zastavil až kazachstánský mistr světa z posledních dvou let Dmitrij Trubin. „I když jsem se dlouho držel a vzdoroval, nakonec jsem se v úvazu soupeři poklonil,“ komentoval drama Tesařík. Jeho týmový kolega Vodák sice první duel prohrál, ale pak pokračoval v soutěži bez prohry až do zápasu s Tesaříkem.
„Týmová strategie byla jasná, do bojů o medaile šel Martin, který udolal Itala Coppu i vicemistra světa Slováka Spůstu a ve finále narazil na Trubina. I když se mě snažil pomstít, marně. Kazach znovu vyhrál. I stříbro je však obrovským úspěchem,“ zdůraznil Tesařík, který v zápase o páté místo porazil Itala Lamparelliho.
I na pravačku poráželi hlučtí borci jednoho soupeře za druhým, aby je pavouk opět svedl proti sobě. Tentokrát postupoval do bojů o medaile Tesařík a na Vodáka zůstalo jen páté místo. Kouč ale na medaili nedosáhl.
„I přes porážku s Coppou, která mě odsunula na nepopulární čtvrté místo, jsem nadmíru spokojený. Svedli jsme totiž neskutečně dlouhý a urputný boj,“ komentoval poslední bitvu Tesařík.
Parádní vystoupení katapultovalo kvarteto Hlučanů do hlavního týmu české reprezentace pro letošní sezonu a čeká je evropský šampionát v Polsku i mistrovství světa v Brazílii! Seneckou čtveřici samozřejmě ještě doplní veterán Jaroslav Štůsek.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace