Otočka výhru nezajistila, šestá remíza ČSK

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 22 / 09 / 2020

Třetiligoví fotbalisté zálohy 1.FC Slovácko po výhře nad Jihlavou B už poskočili na druhé místo tabulky a s jednobodovým odstupem dotírají na vedoucí Vyškov. To Uherský Brod přišel o výhru v poslední minutě a zaknihoval už šestou remízu v sezoně.

MSFL

UH. BROD - Frýdek-Místek 2:2

Favoritem zápasu byli Slezané, kteří mají v kádru několik hráčů s prvoligovými i druholigovými zkušenostmi. O jejich kvalitě svědčí fakt, že exligový snajpr Varadi hraje pravého obránce, aby neseděl na lavičce…

I když byli hosté v prvním poločase aktivnější, šancí měli poskrovnu. Na vedení jim to však stačilo. Broďané se po přestávce prezentovali parádním nástupem, když během šesti minut skóre otočili. Jako první se po individuální akci prosadil Mančík a obrat zařídil Váňa, který po zaváhání brankáře poslal míč ve skluzu do prázdné branky. Když už to vypadalo, že domácí vytěží cenné tři body, přišla 89. minuta a vyrovnání, které však fanoušci těžko rozdýchávali… „Po centru do vápna hosté na malém vápně strčili do gólmana, kterému tak míč vypadl z náručí, spadl na stehno borce za ním a skončil v síti. Normálně se takový zákrok píská, ale rozhodčí jej nechal bez povšimnutí,“ nechápal ani Martin Onda, kouč Uherského Brodu, podle kterého sudí přehlédli i ruku soupeře ve vápně a faul, po kterém Malenovský odstoupil s vykloubeným ramenem. „Kdybychom ale proměnili tutové šance, jaké měli střídající Janča, Šmatelka nebo Švrček, nebylo co řešit,“ ví moc dobře lodivod. Branky: Mančík, Váňa. Poločas 0:1.

UH. BROD: Jícha - Nevařil, Vrága, Lorenc, Košák - Malenovský (90. Kúdela), R. David, Josefík (85. Šimoník), Gettler (75. Švrček) - Vána (70. Janša), Mančík (63. Šmatelka).

SLOVÁCKO B - Jihlava B 1:0

Fotbalisté rezervy Slovácka pokračují v parádních výkonech. S týmem z Vysočiny byli po celý zápas lepší a už v prvním poločase měli na kopačkách minimálně dvě branky. Jenže Rezek ani Kubala své šance neproměnili, když si vylámali zuby na brankáři Doležalovi. Hráči Slovácka s ním sváděli souboj i ve druhém poločase. Když už to vypadalo, že jej prohrají, přišla 82. minuta, v níž zlomil Doležalovo kouzlo střídající Pek. Branka: Pek. Poločas 0:0.

SLOVÁCKO: Borek - Suchý, Srubek, Polášek, Olšanský, Rezek (46. Tomaštík), Pernica (90. Řihák), Kostka, Kubala (46. Pek), T. Vincour (46. M. Vincour), Vecheta (62. Melekescev).