Otočku ČSK pokazil Aldin

Uherský Brod Sport 01 / 08 / 2021

Kdo přišel, nelitoval! Fanoušci na Orelském stadionu v Uherském Brodě viděli třetiligové derby se vším všudy. Týmy se nakonec připsaly po bodu, když remízu favoritovi zachránil v nastaveném čase trefou do šibenice Ibrahim Aldin.

UH. BROD - SLOVÁCKO B 3:3

Záloha Slovácka byla od začátku aktivnější, měli míč častěji na kopačkách a už ve 12. minutě poprvé udeřila, když dlouhý nákop Poláška do vápna propadl k Vincourovi, který neměl se zakončením problém. Rychlý gól vysadil hosty na koně, ale další gól do poločasu nepřidali. Broďané naopak měli šance na vyrovnání, Gettler a po něm i Josefík však vyhořeli. Domácí fanoušci se tak dočkali až po změně stran, po 45 sekundách napřáhl z dobrých 30 metrů Košák a jeho „padající list“ zapadl pod břevno! Za sedm minut už ČSK vedl, když rychlý brejk zakončil přesnou hlavičkou Josefík. Srubek a spol. se rychle oklepali a vyrovnání zařídil Polášek. Hosté se však radovali jen tři minuty, psychicky je opět srazil Malenovský. Když už se zdálo, že tři body zůstanou u Olšavy, dostal se v nastavení k odraženému míči Aldin, posila z brněnské Zbrojovky, a levačkou jej poslal do šibenice! „Slovácko má velkou kvalitu, je běhavější, hodně drží balon, ale i tak jsme chtěli vyhrát. A moc nechybělo. Remíza mrzí o to víc, že gólu předcházel neodpískaný faul, za který jsme loni proti Kroměříži dostali červenou kartu…,“ neskrýval zklamání Martin Onda, trenér Uherského Brodu. Bod proti Slovácku ale nakonec bere. „Soupeř má za poslední rok podstatně více natrénováno, patří k favoritům soutěže. Hrálo se nahoru dolů, lidem se zápas určitě líbil,“ dodal Onda. „První poločas jsme zvládli lépe, ale vykolejilo nás rychlé vyrovnání v nástupu do druhé půle. Ale kluci se nakonec zvedli a proti nepříjemnému soupeři vybojovali aspoň bod,“ svěřil se Pavel Němčický, trenéra „béčka“ Slovácka. Branky: Košák, Josefík, Malenovský - Vincour, Polášek, Aldin. Poločas 0:1.

UH. BROD: Jícha - Košák, Vrága, Pavlíček, Nevařil - Flasar, Malenovský (70. Šmatelka), Venený (89. Jaroněk), Lorenc - Josefík (89. Švrček), Gettler (60. Michalec).

SLOVÁCKO B: Borek - Vincour, Srubek, Stojmenov - Pernica, Kudela, Polášek, Machalík, Juroška - Aldin, Kratochvíla (67. Olšanský).