Otočku dirigovala Štěrbová

Kunovice, Veselí nad Moravou Sport 07 / 09 / 2009

Házenkářky Kunovic i veselské zálohy zahájily sezonu vítězstvím

Pravou nohou vykročily do druholigových bojů házenkářky Kunovic i zálohy interligového Veselí nad Moravou. Kunovjanky excelovaly pod taktovkou ostřílené Věry Tománkové v Ostravě a na lavičce Veselanek si odbyl vítěznou premiéru kouč Jaroslav Vinklárek. Střelecky řádily Sklenářová a Kratochvílová.

Ostrava Poruba B - Kunovice 24:28 (15:13)

Kunovjanky přicestovaly na půdu zálohy ostravské Poruby pod vedením staronové zkušené kormidelnice Věry Tománkové. V první půli ještě tropily spoustu technických chyb a nedostatečně pokrývaly střelkyně domácích, za což si vykoledovaly dvoubrankové manko, avšak ve druhém poločase vše odčinily. Ve čtyřicáté minutě sice ještě prohrávaly 20:16, ale pak se nadechly k famóznímu obratu a Severomoravankám zůstaly oči pro pláč. „Soupeřky zvolily osobní obranu na Jarmilu Štěrbovou, ale později od ní upustily, což byla voda na náš mlýn,“ komentovala vítězství Věra Tománková. Kromě zkušené tahounky se na brankovém účtu významně podílela ostrá střelkyně Sklenářová, která zaznamenala devět tref.
KUNOVICE: M. Pavlíčková, Polášková, Zemánková - Hrabalová 3, Nožičková 1, Sklenářová 9, Horáková 4, Hájková 1, Křivová 1, Kosínková 2, K. Pavlíčková 1, Štěrbová 6.

Veselí B - Karviná 35:29 (19:12)
Střelecký koncert Kratochvílové si „vyslechli“ diváci ve Veselí nad Moravou. Vysoká spojka totiž donutila brankářku soupeře hned jedenáctkrát lovit míč ze sítě. Domácí tým měl od počátku utkání otěže pevně v rukou a nabral dostatečný náskok, což byl podnět pro nového kouče Jaroslava Vinklárka, aby dal prostor kompletní lavičce. Ani přes střídání neměly Veselanky problém udržet si zasloužené vítězství.
VESELÍ: Sabaková - Velanová 4, Lukášová 5, Jandásková 4, Kratochvílová 11, Jurasová 3, Ježková 1, Zacharová 1, E. Jagošová 1, Furyová 3, Bílková, L. Jagošová 2, Zelíková.

autor: LENKA HORÁKOVÁ