Otočku zpečetil Kment

Staré Město Sport 02 / 11 / 2011

Volejbalisté Starého Města stoupají, už jsou na čtvrté příčce

Volejbalisté VSK Staré Město se vezou na vítězné vlně. Po postupu do osmifinále českého poháru nezaváhali ani na prvoligové scéně a poprvé v sezoně před vlastními fanoušky stoprocentně bodovali. Svěřenci kouče Petra Karabce si poradili s nepříjemnými „polaři“ z České Lípy a otočili duel s extraligovou zálohou Benátek.
STARÉ MĚSTO - Česká Lípa 3:0
Staroměstští nastoupili bez zraněného Patáka, kterého nahradil „farmář“ Přikryl, a s Kamlerem na nahrávce. Od prvního míče měli mírně navrch, ale vlastními chybami se připravovali o svěží vítr do plachet... I když vedli 10:5, před druhým technickým time-outem na ukazateli skóre zářily dvě patnáctky. Až v závěru domácí získali rozhodující náskok, když soupeře deptali neprodyšnými bloky. Obdobný průběh měl i druhý set, ve kterém borci VSK promarnili tři setboly za stavu 24:21 a proměnili až čtvrtý dvojblokem Kment, Koláček. Třetí sada už ale byla jednoznačnou záležitostí domácích, který si dobrým servisem a pestrou hrou na síti vytvořili výrazný náskok, a hosté rezignovali. Sety 20, 24, 15.
STARÉ MĚSTO - Benátky B 3:2
Trenér Karabec už neměl k dispozici „farmáře“ Přikryla s Navláčilem, takže povolal juniora Vašíčka a na střídačce zůstal úplně sám... Zbraně však domácí nesložili.
Do úvodního setu vykročili skvěle, vedli 6:2, ale postupně se misky vah převážili na stranu soupeře. Až v koncovce se Staroměstští zvedli, dotáhli na rozdíl jednoho bodu 21:22, ale po zbytečných chybách set ztratili. Ani do druhého setu domácí nevstoupili zle, ještě si udržovali vedení 18:16, ovšem v koncovce soupeř srovnal na 21:21 a závěr znovu zvládl lépe. Za nepříznivého stavu však Kment a spol. nerezignovali a enormním nasazením začali otáčet kormidlem zápasu. Zlepšili především činnost na bloku a v útoku. Ve třetím setu měli za stavu 24:18 šest setbolů a třetí proměnili. I čtvrtý set se odvíjel v režii domácích, kteří vedli až 19:15. Soupeři pak ještě dali přičichnout k vítězství - 20:20, ale vzápětí junior Vašíček tvrdým smečovaným servisem vytáhl skóre na 24:20 a druhý setbol Staré Město proměnilo. V tie-breaku se skóre přelévalo jako na houpačce - 2:4, 7:6, 7:8, 9:8, 11:12, 14:13. Karabcovi boys první mečbol promarnili útokem do bloku a nevyužili ani další dva a sami pak odvraceli mečbol soupeře. Bojovníci ze Širůchu však nakonec zálohu extraligových Benátek skalpovali blokem kapitána Kmenta. Sety: -21, -21, 20, 21, 17.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Skyba, Koláček, Erman, Přikryl, Špalek, Navláčil.

autor: PETR STRAKA