Oženil se, ale penaltu nekopal

Oženil se, ale penaltu nekopal
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 24 / 08 / 2010

Kapitána 1.FC Slovácko Víta Valentu chtěla odvést mafie, naštěstí se vyplatil

Kapitán fotbalistů 1.FC Slovácko Vít Valenta přestoupil do stavu manželského. Jeho vyvolenou se v pátek krátce před polednem na radnici v Uherském Hradišti stala Andrea Štěrbová. Vše proběhlo pod dohledem místostarosty města Květoslava Tichavského. Když odezněly veškeré oficiality s tímto obřadem spojené, rodinní příslušníci, známí a kamarádi popřáli do společného života vše nejlepší.
Když vyšli oba novomanželé před radnici, vrhla se na ně banda lidí tmavší pleti označená nápisy Volendam Mafie. Volendam je totiž bývalé působiště fotbalisty Valenty v Holandsku. Jejich cílem bylo novopečenému ženáči připomenout, že má v jejich zemi ještě nevyřízené účty v podobě nemanželského dítěte, na které by měl platit, ba  k dítěti se vrátit a žít s ním a jeho matkou spokojený život. Když by to nešlo po dobrém, šlo by to i po zlém, o čemž svědčila i pistole, která na Víťu neustále mířila a byla tak pádným argumentem v boji o jeho osobu. Celou tahanici nakonec ukončil Valentův tchán Ivan Štěrba, který neodbytným mafiánům za svého zetě zaplatil a ukončil zatahování v podání zaměstnanců jeho firmy.
Sotva si novomanželé na chvíli oddechli od neodbytných a pokřikujících cizinců, přiřítili se Víťovi spoluhráči ze Slovácka, kteří paní Valentové předali záruční certifikát, v němž jako hlavní účel použití bylo uvedeno: Domácí práce všeho druhu a péče o manželku po dobu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 12 měsíců v roce. To vše stvrzeno razítkem a podpisem.
Spoluhráči kapitána Slovácka pro svatebčany připravili malou branku a míč. Kdo se do branky netrefil, musel se vyplatit finanční částkou, která byla vybírána do Víťovy kopačky. Od kanonýra Petra Švancary dostal netradičná dárek v podobě možnosti kopat případný pokutový kop v sobotním utkání s Ústím nad Labem.
To ani Petr Švancara ani Vít Valenta ještě netušili, že v sobotním utkání se pokutový kop ve prospěch Slovácka bude opravdu kopat. Když v 59. minutě odpískal rozhodčí Matějek za ruku v pokutovém území penaltu, měl být její exekutor od pátku jasný. „Hned jsem šel za Víťou a říkal, že balón je jeho,“ řekl po utkání Petr Švancara, který penaltu nakonec zahrával.
„Opravdu jsem měl jít penaltu kopat já, ale nechal jsem ji raději tomu pravému odborníkovi na tyto situace. A jak se ukázalo, bylo to správné rozhodnutí,“ podotkl k pokutovému kopu Vít Valenta.

autor: sal, rek

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace