Panáček je zpět, potvrdil roli černého koně

Staré Město Sport 05 / 03 / 2024

Squashista Marek Panáček ze Starého Města se po dlouhé pauze vrátil na kurty ve velkém stylu, když vyhrál B-turnaj mužů v Ostravě, který byl jednou ze dvou posledních prověrek před blížícím se mistrovstvím republiky. Borec hájící barvy pražského Squash clubu Strahov je tak na dobré cestě zpátky mezi českou elitu.

„Mára ze zdravotních důvodů nehrál tři čtvrtě roku, v pražské oddílu jej přetrénovali, takže nám doma jednou zkolaboval z fyzického vyčerpání,“ vysvětlil absenci Marian Panáček, táta českého squashisty, který společně se svým původním juniorským koučem Janem Břeněm na konci roku restauroval v Uherském Hradišti squashový klub.

I přes dlouhou přestávku organizátoři ostravského turnaje Panáčka pasovali na černého koně turnaje. „A nespletli se,“ usmívá se.

Na severu Moravy ale jedenadvacetiletý borec potvrdil, že je po rekonvalescenci v dobré formě. Pavoukem procházel jako nůž máslem a v semifinále porazil brněnského Juráška ve třech setech (6, 3, 2). Ve finále pak vyprovodil i Jakuba Zapalu ze Squash Viktorie Brno, jejíž dres dříve oblékal, 11:7, 11:4, 11:7.

Panáček si tak v českém mužském žebříčku polepšil o osm pozic na 33. místo, aktuálně je tak prvním náhradníkem pro blížící se mistrovství republiky. Ve světovém žebříčku figuruje na 488. pozici.