Panáček kraloval v Belgii a vládne Evropě!

Staré Město Sport 14 / 11 / 2018

Squashista Marek Panáček ze Starého Města suverénně ovládl Belgian Junior Open 2018, další turnaj ze série evropské juniorské tour pod hlavičkou ESF. V Bruselu neměl v kategorii chlapců do sedmnácti let konkurenci, když na cestě za vítězstvím neztratil jediný set!
V hlavním městě Belgie se přitom představilo na 250 hráčů z 25 zemí, česká výprava čítala šestnáct squashistů.
Šestnáctiletý Panáček byl ve své kategorii nasazenou jedničkou a roli beze zbytku potvrdil. Ve finále zdolal Denise Gilevskiyho z Irska, někdejšího vítěze British Junior Open. „Jejich souboj měl velmi vysoké tempo, byl plný krásných dlouhých výměn a útočných úderů.
I když se to zdálo už nemožné, Marek v koncovkách setů ještě zrychlil a soupeř už nestíhal. Je to super výsledek,“ uvedl spokojený Marian Panáček, táta talentovaného squashisty, který na cestě do finále porazil 3:0 na sety také Taylora Carricka z Bermud nebo ve velmi kontaktním semifinále Alexe Smitha z Irska.
Student gymnázia ve Starém Městě a hráč Squash Viktorie Brno tak jenom potvrdil, že patří ke světové špičce.
Jeho jméno ostatně figuruje
v  čele českého i evropského žebříčku kategorii do 17 let, jen ve světě mu patří „až“ čtvrtá příčka.