Panáček má republikový bronz

Panáček má republikový bronz
Staré Město Sport 16 / 02 / 2012

Squashoví sourozenci Patricie a Marek Panáčkovi ze Starého Města zazářili na republikovém šampionátu juniorů v Brně. Devítiletý Marek dosáhl na nejvýraznější úspěch kariéry, když v nabité konkurenci vybojoval bronzovou medaili! O pět let starší Patricie skončila sedmá.
Marek Panáček je trojkou českého žebříčku chlapců do 11 let a své postavení v moravské metropoli potvrdil. Až do semifinále prošel bez ztráty jediného setu. V boji o finále už ale na soupeře nestačil a čekal jej zápas o bronz, který se do historie šampionátu zapíše jako největší bitva dne, plná emocí, radosti i pláče. „Marek se ukázal jako velký bojovník, do každé výměny dal všechno. A nakonec o jeho vítězství rozhodla lepší koncentrace a větší trpělivost při dlouhých výměnách,“ komentoval pětisetovou bitvu pyšný táta Marian Panáček, jehož syn poprvé na vrcholném turnaji vystoupil na stupně vítězů.
Markova čtrnáctiletá sestra Patricie měla smůlu na los, když po prvním vyhraném kole narazila na jedničku své kategorie. „Po porážce už nemohla pomýšlet na boj o medaile,“ posteskl si táta. „Ale i sedmé místo je v nejsilněji obsazeném turnaji v roce pěkný výsledek,“ dodal Panáček.
Sourozenci Panáčkovi jsou svěřenci brněnského trenéra Jana Břeně, do zářijového odletu do Anglie je však koučoval nejslavnější hradišťský squashista Ondřej Uherka. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace