Panáček odvrátil tři mečboly a slaví

Staré Město Sport 08 / 01 / 2022

Squashista Marek Panáček ze Starého Města pokračuje ve stínání hlav. Český reprezentant oblékající dres brněnského klubu Squash Viktoria ovládl Mahr Cup v Teplicích, turnaj nižší kategorie PSA, když ve finale odvrátil tři mečboly a udolal v pěti setech nasazenou jedničku Viktora Byrtuse.

Na severu Čech startovalo 16 hráčů ze čtyř zemí. Vedle čtyř nejvýše nazasených Čechů Byrtus, Panáček, Zeman, Vorlíček se třeba představili i dva Němci, Holanďan nebo Australan.

Mezi nejlepší čtyři však postoupili všichni nejvýše nasazení. Panáček v semifinále porazil ve třech setech Ondřeje Vorlíčka (7, 8, 9) a těšil se na finálovou bitvu s turnajovou jedničkou Byrtusem z Ostravy. „Závěrečný duel přinesl největší drama celého turnaje. Mára už prohrával 1:2 na sety a ve čtvrtém dokonce 7:10… Ale všechny mečboly odvrátil, set nakonec získal 12:10 a v pátém setu už jasně kraloval, soupeři povolil jen tři míčky,” těší Mariana Panáčka, tátu devatenáctiletého squashisty, kterému ve světovém žebříčku patří 127. příčka.