Panáček podruhé ve finále, titul mu sebral Angličan

Staré Město Sport 12 / 11 / 2022

Squashista Marek Panáček ze Starého Města, hájící barvy pražského Squash clubu Strahov, své druhé kariérní finále na okruhu PSA v druhý titul neproměnil. V závěrečné pětisetové bitvě turnaje Swiss Open v Usteru se totiž po dvaapadesáti minutách poklonil Benu Smithovi z Anglie. I tak jde o další parádní výsledek českého reprezentanta.

„Finále bylo složité pro mě i pro soupeře. Každý chvilku tahal pilku. Oba jsme v průběhu zápasu měnili taktiku a zdálo se mi, že už byl víc unavený. Bohužel zahrál několik úderů, které nešly vybrat, a získal potřebné sebevědomí, které si udržel až do konce,“ hodnotil dramatickou bitvu Panáček.

Dvacetiletý squashista byl na turnaji PSA Challenge s dotací 6 000 amerických dolarů nasazenou čtyřkou. Na cestě do finále ztratil jediný set, na kurtu strávil 2 hodiny a 27 minut. V semifinále navíc skalpoval domácí nasazenou jedničku Yannicka Wilhelmiho, který je na 95. místě světového žebříčku. Ve finále tak vyzval nasazenou dvojku.

Panáček sice ve třetím setu odvrátil několik setbolů a ujal se vedení 2:1, jenže v následujících setech už kraloval Angličan. I když borec ze Starého Města pokračoval ve hře, kterou praktikoval po celý turnaj, jeho údery už neměly takovou kvalitu. „Turnaj ve Švýcarsku celkově hodnotím pozitivně. Mám radost z předvedené hry, ale hořkost finálové porážky budu chvíli vstřebávat. Ale věřím, že se z chyb poučím,“ uvedl Panáček, kterého ještě do konce roku čeká turnaj ve francouzském Niortu a PSA turnaj v Kluži.