Panáčka ve finále opět rozesmutnil Smith

Staré Město Sport 10 / 12 / 2022

Parádní formu stále prokazuje squashista Marek Panáček ze Starého Města. Dvacetiletý borec, hájící barvy pražského Squash clubu Strahov, vybojoval na turnaji Romanian Open 2022 v rumunské Kluži druhé místo, když ve finálové bitvě podlehl nejvýše nasazenému Benu Smithovi 1:3.

Panáček byl v Kluži nasazenou dvojkou a roli beze zbytku potvrdil, když první set ztratil až ve čtvrtfinále s reprezentačním kolegou Ondřejem Vorlíčkem. Nasazenou šestku porazil za 38 minut 3:1. V semifinále jej čekal nenasazený Prott ze Skotska. „I když to měla být podle nasazení jednoznačná záležitost, Marek se zapotil víc, než asi čekal. Houževnatého soupeře udolal až po pětisetové bitvě,“ prozradil Marian Panáček, táta českého reprezentanta.

Jeho syn se tak potřetí v posledních čtyřech měsících probojoval do finále na okruhu PSA Challenger Tour. Jeho poslední překážkou byl stejně jako koncem října ve finále ve Švýcarsku Ben Smith z Anglie, turnajová jednička. „Marek chtěl soupeři vrátit finálovou porážku z Usteru, ještě srovnal na 1:1, ale pak už ve skleněném kurtu vládl Angličan,“ popsal finále pyšný táta.

Marek Panáček si tak na druhé kariérní vítězství na okruhu PSA ještě musí počkat.