Panenky mizí z mapy, vrátí se?

Panenky mizí z mapy, vrátí se?
Foto: www.shkveseli.cz  /  Házenkářky Veselí nad Moravou do nového ročníku WHIL nezasáhnou, soutěž opouštěj z finančních důvodů.
Veselí nad Moravou Sport 20 / 08 / 2020

Veselské panenky „dotančily“. Tradiční účastník házenkářské MOL ligy v týdnu oznámil, že opouští nejvyšší česko-slovenskou soutěž! Trojnásobný mistr České republiky, vítěz Interligy z roku 2012 a dvojnásobný vítěz Českého poháru tak mizí z házenkářské mapy.

„Bohužel nemáme jinou možnost, než se odhlásit ze soutěže žen. Z finančních důvodů nejsme schopní zajistit plnohodnotnou účast,“ prohlásil Ivo Sádlo, předseda SHK Veselí nad Moravou, který od roku 1994 hraje nepřetržitě nejvyšší soutěž.

Jeho odchod z elitní skupiny zasáhl i bývalé hráčky. „Je to smutné, bohužel město, kraj, ale i podnikatelé už házenou nepodporují tolik jako dříve. A přitom jde ve Veselí o jediný sport na nejvyšší úrovni,“ reagovala Lenka Fleková, která se v dresu veselských „panenek“ radovala ze dvou českých a jednoho interligového titulu. „I v Kunovicích je podpora stále menší, firmy raději podpoří fotbal než házenou,“ posteskla si nejlepší česká házenkářka roku 2002.

„Aktuálně je pro nás klíčové soustředit se na výchovu mladých házenkářek, aby se klub do nejvyšší soutěže v budoucnu vrátil a byl konkurenceschopným protějškem pro týmy z větších měst, jako je Zlín nebo Olomouc. Věřím, že se mezi elitu vrátíme v horizontu tří až pěti let,“ řekl Sádlo. „Město házenkářskému klubu poskytne maximální podporu a těšíme se, že se co nejrychleji vrátí do nejvyšší soutěže,“ dodal Petr Kolář, starosta Veselí nad Moravou.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace