Parádní obrat dirigoval Witoš, Ostroh padl

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 24 / 09 / 2023

Hokejisté Uherského Hradiště ještě v 48. minutě prohrávali 1:4, ale nakonec se v prodloužení radovali z vítězství! Tři body ukořistil Uherský Brod v Brumově, první porážku v krajské lize si naopak připsal Uherský Ostroh.

Blansko - UH. OSTROH 6:5

Ostrožané zaspali začátek a inkasovali už v 56. sekundě. Rychlý gól je zaskočil, prohráli osobní souboje, nebyli dostatečně důrazní a brzy inkasovali podruhé. Do první sirény sice snížili, ale soupeř si vždy vzal dvoubrankový náskok zpět. Skóre se nakonec srovnalo až v 56. minutě, kdy Stránský přiblížil zápas minimálně prodloužení. Hned z protiútoku však Ostrožané po zbytečné chybě inkasovali. „A závěr, kdy jsme mohli ještě něco s výsledkem udělat, jsme dohrávali ve dvojnásobném oslabení. Dohromady jsme strávili na trestné lavici osmnáct minut, zatímco soupeř dvě. To se pak těžko vyhrává,“ posteskl si Roman Uhříček, kouč Ostrožanů, kteří dvakrát inkasovali v oslabení. „Těsná porážka a rozhodující branka v samotném závěru mrzí, ale dnes jsme udělali spoustu chyb a vyhrát jsme si asi nezasloužili,“ uznal sportovně Uhříček. Branky: Mika, Pa. Flora, Rauš, Fuga, Stránský. Třetiny 2:1, 2:2, 2:2.

UH. OSTROH: Zollpriester - L. Zalubil, Vaněk, Man, Rauš, Stuchlík, Mikulec, Kukuliš, Rusňák - J. Zalubil, Polehňa, Galuška, Červenka, Stránský, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora.

UH. HRADIŠTĚ - Břeclav 5:4 v prodl.

Uherské Hradiště nastoupilo premiérově s obráncem Kopáčem z Dubnice nad Váhom a juniory Kytlicou a Bělochem, kteří v týdnu přišli na střídavý start z Hodonína. Domácí sice dvě třetiny tahali za kratší konec, ale finiš měli neskutečný. Třebaže ještě ve 48. minutě prohrávali 1:4, nakonec si připsali první dva body za vítězství v prodloužení.

Kdyby hosté vedli po patnácti minutách 5:0, nikdo by se asi nedivil. Jenže na ukazateli skóre svítil „jen“ stav 0:2. Domácí mohou děkovat brankáři Jakubčíkovi, který chvílemi doslova čaroval. V 19. minutě pak snížil D. Pavlůsek a domácí se vrátili do hry. Ve druhé části už převaha týmu z Podluží ochabla, ale přesto Hradišťští inkasovali potřetí a dokonce ve vlastní přesilovce. Když se ve 47. minutě situace na chlup opakovala, fanoušci už nad domácími lámali hůl. Jenže pak stadion zažil nevídaný uragán. K obratu zavelel Witoš, po jehož trefě se už hrálo vlastně pouze na jednu branku, hosté se bránili jen za cenu zakázaného uvolnění. V 55. minutě se blýskly parádní akcí nové tváře a premiérový gól si připsal Kytlica. Do prodloužení bitvu poslal Witoš, který ji po 109 sekundách zkompletováním hattricku i ukončil, když ranou mezi kruhy prostřelil Chvátala. „Kluci zaslouží absolutorium, že to nevzdali a bojovali až do konce. V kritických okamžicích nás opět podržel skvělý Jakubčík, nováčci se uvedli v dobrém světle, skvěle zapadli,“ těší Rudolfa Holáska, vedoucího týmu. Branky: Witoš 3, Pavlůsek, Kytlica. Třetiny 1:2, 0:1, 3:1 – 1:0.

UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Tischer, Řezníček, Kopáč, Mišťúrik - D. Pavlůsek, Witoš, Větříšek - Kytlica, Skřivánek, Běloch - Petřík, Beneš, Pippal.

Brumov - UH. BROD 3:6

Spartak nezaváhal na ledě Brumova, kterému před týdnem načepovali desítku Ostrožané. „Zápas asi úplně nevypovídal o síle soupeř, Brumov hrál dobře, doma mu navíc vyhovuje užší kluziště,“ reagoval Zbyněk Kůdela, trenér Uherského Brodu, který v rozjezdu přibrzdilo brzké vyloučení, ale pak už napřáhl Budil a gólman Čada se jen ohlédl. Když dostali výhodu přesilovky Broďané, k využití jim stačilo pouze 24 sekund. Domácí se ale oklepali a gólem do šatny snížili. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části, hosté byli o kousek aktivnější, důraznější, ale vždy zapomínali na okénka v obraně, která soupeř trestal. Zásadní roli dále hrála vyloučení, Uherský Brod se totiž nejdříve trefil v oslabení a na 5:2 zvyšoval v přesilové hře Kadlic. Závěr už si pohlídal. „Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme více ze hry i více šancí. Soupeř jen dotahoval. Zápas měl náboj, naše hra hlavu a patu,“ řekl spokojený Kůdela. Branky: Budil 2, Stiksa 2, Uhříček, Kadlic. Třetiny 1:2, 1:3, 1:1.

UH. BROD: T. Málek - Kadlčík, Budil, Diviš, Tomek, Řehoř, Uhříček - Stiksa, Šiller, Vaculín - Kadlic, Mikulec, Kotek - Bařinka, Kužílek, Šobáň - Horenský, Vaculík.

autor: ceh, hol