Pardubice jsou nevyzpytatelné

Pardubice jsou nevyzpytatelné
Foto: Martin Otto  /  Filip Nguyen
Uherské Hradiště Sport 24 / 08 / 2021

Z nových tváří, které před sezónou přišly do 1.FC Slovácko, si nejpevnější pozici v týmu vybudoval velmi rychle osmadvacetiletý Filip Nguyen.

Filipe, naposledy jsme přivezli jeden bod z jablonecké Střelnice. Byl to získaný bod, nebo jsme tam spíše dva body ztratili?

Vzhledem k tomu, že jsme se hned v pondělí dočetli, že penalta proti nám se pískat neměla, tak jsme body ztratili. Jablonec kromě penalty a nastřeleného břevna více méně nevystřelil na bránu. Gól, který vstřelili v prvním poločase, neplatil po právu. Proto si myslím, že jsme měli přivézt všechny body.

Zkus si vybavit onu penaltovou situaci. Bylo na první pohled zřejmé, že si ji Doležal na sudím Petříkovi doslova vymodlil?

Upřímně řečeno, já jsem sledoval míč, který se mně ztratil na chvíli ve sluníčku. Proto jsem si vyhodnotil, že do souboje nepůjdu, protože by to bylo příliš velké riziko. Pak jsem jen zahlédl, jak se Doležal kácí k zemi. Zkušení hráči to takhle zkoušívají často. Proto souhlasím s vámi, že šlo o vymodlenou penaltu. Rozhodčí mu na to, bohužel pro nás, skočil. Pro nás to byl docela nešťastný okamžik.

Ve Slovácku si asi zachytáš více jak v Liberci. To teď ani nemám na mysli počet odchytaných minut.

Pokud bych měl porovnávat LIberec se Slováckem, tak na Slovácku je zkušenější obrana. Pokud jde o množství práce v bráně, tak je to hodně podobné. Na Slovácku ale více hraji nohama. Kluci se nebojí zapojit mě do rozehry, mají ve mně důvěru a za to jsem rád. Navíc nohama hraji rád. Baví mě, že nemusím jen nakopávat míče dopředu. Mohu se tady opřít i o středního záložníka. Hra ve Slovácku je pro mě jednoduše pestřejší...

Myslíš, že Slovácko už ze sebe setřepalo docela nešťastné vyřazení z konferenční ligy?

Myslím, že jsme se z toho už úplně oklepali. Naopak je teď pro nás velkou motivací zahrát si o evropské poháry ještě jednou. Několik kluků to zažilo poprvé. Teď už vědí, o co se hraje.

V médiích se objevilo, že tvoje setrvání na Slovácku i po skončení hostování je spojeno s postupem do pohárů.

Částka, která je Libercem stanovena za přestup, není pro Slovácko nízká. Samozřejmě, že s postupem do skupiny evropského poháru by bylo lehčí opci uplatnit. Teď je ale velmi brzy dělat nějaké závěry. Když to vezmu z ryze fotbalového hlediska, tak momentálně se mně docela daří, ale může přijít období, kdy to tak nebude, a třeba budu pro Slovácko i přítěží a uplatnit opci ani nebude chtít.

Na hřišti působíš  jistě a mimo něj spokojeně. Je odrazem tvého momentálního rozpoložení i kvalifikace na zářijový sraz áčka reprezentace?

(úsměv) Ano, po zápase v Jablonci mně volal reprezentační trenér brankářů pan Veselý a ptal se mně mimo jiné na osobní pohodu a musel jsem mu jen potvrdit, že se teď cítím výborně. Už jsme byl nominován v loňském roce, ale jakmile jsem přestal chytat v Liberci, tak jsem z nominací logicky vypadl. Hodně lidí mně říkalo, že můj přesun do Slovácka je krok zpět. Byl jsem přesvědčený, že to krok zpět není, a tady je důkaz. 

Po úvodním seznámení se Slováckem, a teď nemyslím jen klub, ale i region, je tvoje přání jaké?

Každopádně bych byl rád, abychom byli se Slováckem úspěšní, a s tím jde ruku v ruce i mé hostování. Když bude úspěšné Slovácko, budu úspěšný i já a pak by se opce uplatnila a byli bychom spokojení všichni.

Už jsi stihl poznat některé zajímavosti slováckého regionu?

Jsme tady něco málo přes měsíc a do toho byl evropský pohár, takže času moc nebylo. Stihli jsme ale navštívit Luhačovice a procházka na kolonádě nás velmi mile překvapila. Blíží se Slavnosti vína, na které se těšíme. Snad nahlédneme do vinohradu, ochutnáme víno...

Kontrolní otázka na závěr. Z jakých ingrediencí se skládá slovácký koláček?

(smích) Teď jsi mě dostal. To jsem ještě neměl možnost zjistit. Ale určitě se do příště polepším.

Před námi jsou Pardubice, které byly vloni štikou ligy, která ale do posledního zápasu s Bohemkou tak trochu plavala u dna. V čem pro nás budou těžkým soupeřem?

Pardubice jsou nevyzpytatelný soupeř. Vloni jako nováček skutečně překvapily. Říká se ale, že pro nováčka bývá nejtěžší druhá sezóna. Mají ale velmi dobrý tým, ve kterém se znám s Berym (Michal Beran, který působil i ve Slovácku). Každopádně jim budeme chtít jejich chuť jít nahoru tabulkou překazit. Určitě se ale budeme soustředit na náš fotbal a nebudeme se jim přizpůsobovat. Jen tak zápas zvládneme.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist