Pátá porážka v řadě, play-off je utopií

Hluk Sport 03 / 02 / 2022

Florbalisté FBK Spartak Hluk propásli nejspíš poslední šanci zažehnout jiskérku naděje na průnik do play-off Národní ligy. V přímém souboji o elitní osmičku totiž nepochodili v Hranicích a bojům o záchranu už se na 99 procent nevyhnou.

Hranice - HLUK 11:3

Hlučané v novém roce ještě nezískali ani bod, což chtěli změnit na severu Moravy. Jenže s domácími drželi krok pouze první třetinu, po které měli jednobrankové manko (3:2). Těsný stav vydržel až do poloviny zápasu, kdy domácí třikrát udeřili během pěti minut. Hlucký trenér David Vlachopulos zkusil tým oživit střídáním brankářů, což se povedlo. Náhradník Hauerland domácí lavinu zastavil a po 40 sekundách posledního dějství snížil na 3:6 kanonýr M. Krchňáček. Jenže další góly hosté nepřidali, naopak do 50. minuty třikrát kapitulovali a bylo rozhodnuto. Kalich hořkosti pak Spartak vypil až do dna, když jedenáctý úder mu soupeř zasadil 6 sekund před koncem. „Těžko se mi zápas hodnotí, vstoupili jsme do něj dobře, měli šance, byli aktivnější, ale v koncovce se trápili. Soupeř byl naopak neuvěřitelně produktivní, spadlo mu tam skoro vše a pak se jim hrálo lehce. Kluci se nakonec zápasem protrápili, prohráli jsme zaslouženě,“ komentoval pátou porážku v řadě Vlachopulos. Branky: Kundrata, M. Krchňáček. Třetiny 3:2, 3:0, 5:1.

HLUK: Kolečkář (37. Hauerland) - Rochovanský, Cileček, Bartoš, Duda, Petlan, P. Krchňáček, Šimíček, M. Krchňáček, Váňa, Kundrata, Tuhý.