Pátý triumf Keňanů, domácím vládl Daněk

Uherské Hradiště Sport 14 / 10 / 2015

Nic nového pod sluncem, nadvláda Keňanů trvá. Pro vítězství v osmapadesátém ročníku Slováckého běhu v Uherském Hradišti, který byl tradičně součástí Běžeckého poháru o nejlepšího běžce a běžkyni České republiky, si doběhl Henry Kemboi. V chladu a větru zaběhl čas 30:39 minuty, čímž více než minutu zaostal za loňským vítězem.
„Na start hlavního závodu na deset kilometrů se i přes nepřízeň počasí postavilo osmatřicet běžců, kterým od začátku jasně dominovala keňská dvojice Henry Kemboi, James Emuria. Vítěz nakonec vyhrál o čtyřiatřicet sekund, třetí brněnský Olejníček už ztrácel rovnou minutu,“ uvedl Květoslav Tichavský, ředitel závodu. Závodník z Keni tak ovládl Slovácký běh už popáté za sebou. Rekord závodu však opět odolal.
Z domácích borců byl nejrychlejší Jiří Daněk, který doběhl sedmý v čase 36:09 minuty. Dvanáctý skončil Radek Ludvík. Jinak ale domácí závodníci velkou díru do světa neudělali, samozřejmě s výjimkou nejmladších kategorií, ve kterých obsazovali vedoucí příčky.
V ženách se radovala Senbeta Emishaw z Etiopie, která pětikilometrovou trať zaběhla v čase 18:25 minuty.
Medailové umístění regionálních běžců, minižákyně: 1. Jasmína Grebeníčková, 2. Karolína Fišnarová, minižáci: 1. Jan Ressler, předžákyně: 1. Jana Polášková, 3. Karolína Mitanová, ml. žákyně: 2. Dorka Ševčíková, st. žákyně: 1. Simona Vydržalová, st. žáci: 1. Matěj Mikulec (všichni Uh. Hradiště), veteráni 40-49 let: 3. Jiří Bednařík (Míkovice), veteráni 60-69 let: 3. Josef Šohaj (Uh. Brod).