Pavel Juroška: Míč se proti mně vykulil, tak jsem jej jen urval

Pavel Juroška: Míč se proti mně vykulil, tak jsem jej jen urval
Foto: 1.FC Slovácko  /  Pátým zásahem v letošní sezóně Pavel Juroška rozhodl o zisku tří bodů Slovácka v Boleslavi.
Uherské Hradiště Sport 20 / 05 / 2024

Pavel Juroška má za sebou za tři roky necelou padesátku ligových startů.

Do začátku letošní sezóny čekal na svůj první ligový gól, v té letošní se však rozstřílel a v úterý si v Mladé Boleslavi připsal pátý gólový zápis, který navíc přinesl důležité tři body a návrat do hry o možnost hrát kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Dali jsme hned ve čtvrté minutě gól. Pak jsme docela dobře kombinovali a kontrolovali hru. Boleslav jsme do ničeho velkého nepustili. Ve druhém poločase začala trochu více hrát, nakopávat míče. Vepředu mají nepříjemného Yusufa, který dokáže míče prodlužovat. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól, který by nás uklidnil. Takhle jsme se strachovali až do samého závěru utkání. Na hřišti jsme ale dnes nechali všechno a je strašně důležité, že jsme zápas zvládli za tři body.

 Dnes to byl váš pátý letošní gól a čtvrtý na jaře. Týmu se na jaře příliš nedaří, ale vám to tam začíná padat. 

Vůbec nevnímám, že by se mně dařilo a týmu ne. Možná teď ty góly dávám, ale na podzim jsem zase spaloval spoustu šancí. Koncovka mě trápila. 

Ten dnešní gól ale byl ukázkový. Vyšel vám přesně podle vašich představ?

Jakmile se ke mně míč vykulil, tak jsem nepřemýšlel a jednoduše jsem to chtěl urvat. Musím říct, že mně to sedlo hezky.

Byl ten váš gól nacvičeným signálem, nebo se míč k vám dostal spíš náhodně?

Měl to být signál na Kima, ale moc se nepovedl. Každopádně Kali (Jan Kalabiška) mně to hezky přiťuknul snad patičkou a já to už jen prorval.  

V prvním poločase jste měli několik možností na zvýšení vedení. Trnul jste po vystřídání na lavičce, abyste vedení dotáhli do vítězného konce?

Na lavičce jsme to prožívali všichni. Nejen já. Týmu jsem ale veřil, protože dnes jsme makali jeden za druhého a šli jsme si za vítězstvím. O to víc jsem rád, že jsme to zvládli a na lavičce si pak užili radost.

Stihl vám po utkání říct něco trenér Svědík?

Hecoval mě, už když jsem si nesl ze hřiště cenu pro hráče utkání. Ale bylo to v dobrém. (úsměv)

Na jaře jste vyhráli teprve podruhé. Nezapomněli jste od zápasu v Karviné vítězný pokřik?

(úsměv) Samozřejmě jsme rádi, že jsme si mohli zakřičet. Myslím, že se nám všem hrozně ulevilo. Je pravda, že pokřik má na starosti vždycky masér. Obvykle míval na každý zápas připraveno něco speciálního. Sám říkal, že to chystal  a dva měsíce jsme si nezakřičeli. Dneska nic speciálního nepřipravil a zrovna jsme vyhráli. To je ale v nadsázce. (úsměv) Zakřičet jsme nezapomněli a myslím, že o to víc jsme si to užili.

Jak moc vám vítězství pomůže v boji o pohárovou příčku?

Jsme nastavení, že jdeme zápas od zápasu, a protože se nám na jaře výsledkově vůbec nedařilo, tak se vrátíme zase k základům. Za vítězství jsme samozřejmě rádi a jsme i rádi, že jsme tu tabulku zase trochu zamotali a pořád jsme ve hře.

V týdnu oznámil Michal Kadlec konec kariéry. Jak to zapůsobilo v kabině a chodí za vámi i přes zranění?

V kabině jsme tušili, že to loučení asi přijde. "Káca" (Michal Kadlec) je v kabině pořád, takže se s ním vídáme a bavíme se. Já mu můžu do dalšího života popřát jen všechno nejlepší, protože mně bylo ctí s ním hrát.   

Tou výhrou jste se vrátili do hry o poháry a může se rozhodovat mezi vámi a Baníkem až v posledním zápase, ve kterém můžete nastoupit proti svému bratrovi. Těšíte se o to víc, že by to mohlo být opravdu vyvrcholením sezóny se vším všudy?

Teď nad tím tak nepřemýšlím. Před námi je ještě Slavia a uděláme všechno pro to, abychom nějaký bod urvali, a pak teprve budeme přemýšlet nad Baníkem.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist