Pavel Němčický: Dnešnímu Slovácku věřím

Pavel Němčický: Dnešnímu Slovácku věřím
Foto: 1.FC Slovácko  /  Pavel Němčický byl u dvou finálových duelů . Věří, že potřetí zvedne kapitán Slovácka nad hlavu vítězný pohár.
Uherské Hradiště Sport 04 / 05 / 2022

Jediným hráčem, který zažil na trávníku oba finálové duely v letech 2005 i 2009, je Pavel Němčický, který zůstal slováckému klubu, kde fotbalově vyrostl, věrný i po skončení kariéry a dnes trénuje B-tým.

Pavle, dají se oba finálové zápasy nějak srovnat?

V roce 2005 byl majitelem klubu pan Řezník, kádr nebyl ještě "rozprodaný" a měl obrovskou kvalitu. Jména: Polách, Lukáš Jarolím, Dostálek, Palinek, Zbyňa Pospěch... to byly velké pojmy a jmény nabitý kádr měl i Baník, ve kterém pomalu doznívala titulová sezóna 2004. Navíc na stadionu v Olomouci byla fantastická atmosféra, kterou vytvořily oba tábory fanoušků. Do finále jsme se všichni ostříhali dohola anebo si udělali aspoň modrý přeliv a to jen ukazovalo, jaká jsme tehdy v kabině byli parta. Na Strahov nás také provázelo pětadvacet autobusů, ale na rozlehlém stadionu ta atmosféra tolik nerezonovala, i když nám naši fanoušci vytvořili domácí prostředí. Společné mají oba zápasy to, že druhé místo se nepočítá. Proti Teplicím jsme nastupovali v roli outsidera, protože v té době jsme hráli druhou ligu a nikdo s námi moc nepočítal. V obou zápasech jsme drželi poločas 0:0, ale v obou případech jsme inkasovali první branku a to je v pohárových zápasech těžké. Moc mě tehdy porážky mrzely, ale takový je život. Doufám ale, že do třetice se to povede. Sparta je sice těžký soupeř, ale budeme v domácím prostředí a poženou nás za úspěchem.

Kdybyste měl porovnat kvalitu těch finálových sestav z předchozích let s dneškem, jak by srovnání dopadlo?

Myslím, že dnes máme ještě kvalitnější tým než v roce 2005. Martin Svědík tady odvedl obrovský kus práce, a i když jsme tehdy měli dobrý mančaft, jehož členy jsem vzpomněl, tak dnešní čtvrté místo v lize a druhý rok za sebou není náhoda. I proto si myslím, že Sparta je u nás k poražení.

Cítíte ze současného týmu větší tah za úspěchem? Třeba i větší motivaci? Pro některé z hráčů to může být vrchol kariéry...

Nevím, jestli je to o motivaci či tahu za úspěchem. Je ale dobře, že v našem týmu máme vyzrálé zkušené fotbalisty, kteří prošli reprezentací, Ligou mistrů a spoustou velkých zápasů. Takto zkušené borce jsme třeba v té finálové sestavě 2005 neměli a to může být plusovým bodem v našem týmu. Spoluhráče mohou na zápas připravit, vzít určitou tíhu i na sebe. Podobné hráče má ale i Sparta. Na to nesmíme zapomínat.

Slovácko drží pevně čtvrtou příčku tabulky a sice má před sebou ještě zápas s Baníkem, ale přece jen není pod stresem, jako jste byli v záchranářském roce 2005. Může to být výhoda?

Samozřejmě, že v porovnání s naším tehdejším záchranářským stresem je to rozdíl. Navíc máme se Spartou podzimní dobrou zkušenost, kdy jsme ji porazili 4:0. Věřím, že se na týmy, jako je Sparta, umíme připravit a třeba je i porazit. V naší éře se nám to tak nedařilo.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist