Slovácko letos poprvé zabodovalo. Rozhodl o tom gól nového muže

SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko  1:1 (0:0)
Rozhodčí: Adámek - Lakomý, Paták, (Proske). Delegáti: Trčka, Rumplík.
Diváci: 5.967.
Sigma Olomouc: Šustr - Janotka, Kučera,  Škerle, Vepřek - Hořava (83. Murín), Rossi, Navrátil (75. Bajer) - Petr (67. Schulmeister), Heinz, Varadi.
1.FC Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Valenta, Poliaček (54. Pavelka), Kordula, Hlúpik (72. Kerbr) - Došek, Ondřejka (90. Mezlík).

Sigma se po rozhodnutí disciplinární komise dostala na samé dno tabulky a v moravském derby se chtěla dostat v bodovém stavu do plusových hodnot. Jenže v prvním poločase jako by na ní ležel devítibodový trest. Pozorně bránící Slovácko ji do vyložených šancí nepouštělo. Na druhé straně však nebylo pro nezkušeného Šustra v bráně nebezpečím. Druhý poločas přinesl podobný obraz hry s tím rozdílem, že Petr otevřel skóre povedenou ranou. Hosté však dokázali odpovědět. Především příchod novice Pavelky přinesl na kopačky Soukupových svěřenců důraz a sparťanský mladíček ve slováckých službách nakonec rozhodl individuální akcí o dělbě bodů.
Jak šly minuty:
11. Centr Vepřeka podcenil Kubáň a Heinz zblízka orazítkoval levou tyč Filipkovy brány. Zkušený útočník Sigmy nedokázal dostat do sítě ani odražený míč.
19. Dlouhý aut Valenty proměnil Došek v první střelu hostí mezi tři tyče. Novic v domácí bráně Šustr byl na hlavičku připraven.
20. Rychlý průnik po pravé straně zakončil Ondřejka ranou vedle.
26. Navrátil vypálil z hranice šestnáctky a míč těsně přeletěl břevno brány hostí.
30. Ondřejka unikl po pravé straně. Jeho centr jen o decimetry minul hlavu dlouhána Doška.
38. Domácí přepustili v šestnáctce míč Varadimu. Jenže u míče byl rychleji brankář
Filipko.
45. Už už se do šance tlačil Hořava. Trousil jeho průnik zastavil patičkou.
45+1. Na roh Valenty si naskočil Došek. Obránci
domácích jeho hlavičku zastavili.
54. Petr zakroutil z třiceti metrů míč do levého horního rohu Filipkovy brány - 1:0.
59. Hned po svém příchodu se uvedl parádním centrem Pavelka. Míč z Doškovy hlavičky těsně minul levý horní roh.
62. Heinz bez přípravy těsně minul pravou tyč hostující brány.
74. Kerbr ani nadvakrát neposlal přesný centr do šestnáctky.
76. Varadiho přetažený centr napálil Heinz vedle brány.
77. Pavelka si krásně stáhl dlouhý pas Valenty a chladnokrevně překonal Šustra - 1:1.
81. Škerle stáhl ve vápně Ondřejku. Rozhodčí Adámek mlčel.
81. Ondřejka místo přihrávky zvolil střelu, která Šustra neohrozila.