Pazdera už myslí na pohár, má stejnou prioritu jako MSFL

Pazdera už myslí na pohár, má stejnou prioritu jako MSFL
Foto: FK Luhačovice  /  Lukáš Pazdera vykročil do uherskobrodské mise pravou nohou, v přípravě si připsal dvě výhry s nulou.
Uherský Brod Sport 21 / 07 / 2022

Nové koště dobře mete! Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod pod novým koučem Lukášem Pazderou zatím v přípravném období válí, skalpovali ligový dorost Slovácka i divizní Lanžhot a navíc pokaždé udrželi čisté konto. „Výsledky ale nijak nepřeceňujeme, narazili jsme na hratelné soupeře, navíc jde stále jen o přípravu,“ krotí optimismus Pazdera.

„Výsledky jsou každopádně povzbuzením do další práce. V prvním utkání nás podržel mladý gólman Petr Kozelek, ve druhém prokázal nesporné kvality zkušený Vít Nemrava,“ poznamenal pětatřicetiletý lodivod, který k Olšavě přišel z Luhačovic.

Na půdě divizního Lanžhotu se gólově prosadili Josefík s Nevařilem. „Skóre jsme otevřeli po půlhodině hry, kdy Josefík obešel obránce a podél brankáře zakončil. Ještě víc mě potěšila druhá gólová akce, do které se zapojili téměř všichni hráči. Vědomě otočili těžiště hry, následoval centr, uzavření prostoru na zadní tyči a zpětná přihrávka do vápna, kde byl ve správnou dobu Nevařil, skórující takřka do prázdné. Srdce fotbalového fanouška zaplesalo,“ pochvaloval si Pazdera, kterého rovněž těší, že i ve druhém vystoupení jeho tým neinkasoval. „Určitě je to jedna z pozitivních věcí. Ale musíme si nalít čistého vína, soupeř si vypracoval velmi zajímavé šance, při kterých nás podržel Nemrava. Ukázal, že je velmi kvalitním gólmanem. Chyby si ještě musíme vyhodnotit, abychom se posouvali dál,“ pokračuje bývalý prvoligový fotbalista Zlína a Baníku Ostrava.

V Uherském Brodě skočil rovnýma nohama do třetiligových vod, příprava je krátká, sezona zvedne oponu už za tři týdny. Jak hráči snášejí tréninkové dávky? „Je to individuální, někdo hůře, někdo lépe. Je vidět, že nás čeká ještě spousta práce. V přístupu nevidím žádný problém, všichni chtějí poctivě pracovat,“ těší Pazderu, kterého čeká klíčový úkol. Vybrat novou brankářskou dvojici. Jednička Filip Jícha totiž přestoupil do druholigového Vyškova a Petr Kratochvíl má namířeno do Nivnice. Štěstí v klubu zatím zkouší Jakub Somberg ze Zlína, Petr Kozelek z Hodonína a Vít Nemrava, odchovanec Slovácka, který už na jaře 2018 oblékal dres ČSK. „Dva z nich určitě zůstanou v kádru, ale ještě máme na rozhodnutí čas,“ potvrdil kouč, který nemá vyhraněný herní styl. Většinou jej přizpůsobuje soupeři. „Herní styl se odvíjí také od hráčského materiálu. Snažím se být trenérem, který je progresivní a jde s dobou. Na druhou stranu respektuji sílu soupeře. Do každého zápasu tak půjdeme s nějakým cílem, kterého chceme dosáhnout,“ reagoval Pazdera.

Ještě než vypuknou boje v MSFL, česká Broďany úvodní kolo MOL Cupu, ve kterém narazí na divizního nováčka SK Baťov. Pohár u Olšavy staví na stejnou úroveň jako soutěž, chtějí jít co nejdál. „Teď budu trochu neskromný. Pohár je pro každého účastníka nejkratší cestou do fotbalové Evropy. Naší ambicí je změřit síly s týmy z vyšší soutěže, takže k poháru přistupujeme se vší vážností,“ zdůraznil. Baťov má načtený, na lavičce Luhačovic s ním v uplynulé sezoně dvakrát změřil síly. „Soupeře doslova válcoval, nic proto nepodceníme a nastoupíme v nejsilnější sestavě. Postup je pro nás priorita,“ má jasno Pazdera, pro kterého je fotbal droga. Životní styl, který si zamiloval.

autor: sch, ceh

Tagy článku

TOPlist