Penalta změnila boj o pozici lídra ve frašku

Uherský Brod Sport 12 / 11 / 2015

Divize

Fotbalisté ČSK Uherský Brod titul divizního půlmistra nezískali. V bitvě o první místo se Na Lapači poklonili Staré Říši, když o vítězství přišli až v samotném závěru, který se vymkl kontrole rozhodčích. Domácí hráči ani fanoušci neudrželi nervy na uzdě a zasypali je sprškou nadávek i výhrůžek.
UH. BROD - Stará Říše 1:2
Broďané byli v laufu, pětkrát za sebou vyhráli a na tři body si brousili zuby i v sobotu. Úvod zápasu však patřil hostům z Vysočiny, kteří měli míč častěji na kopačkách a vytvořili si optickou převahu, ale brankáře Kohoutka vlastně vůbec neohrozili. A tak se začali osmělovat domácí, kteří zpočátku jakoby vyčkávali, co soupeř vymyslí. Když nic, převzali otěže. V 51. minutě Večeřa po brejku ještě neuspěl, když sice přehodil brankáře, ale minul branku. Za tři minuty už ale domácí udeřili. Trestný kop Šálka „odvrátil“ dezorientovaný obránce Staré Říše na osamoceného M. Davida, který hlavou z jednoho  kroku pohodlně zavěsil. Domácí gól ještě více nakopl, jenže další nadějné příležitosti gólem neskončily. Jaroněk nezvládl finální přihrávku, volej Šálka mířil mimo tyče a ránu střídajícího Michalce vyrazil gólman Neuman. Hosté působili zoufalým dojmem, jenže pak přišla 84. minuta, která zbytek zápasu proměnila ve frašku...
Brnický se ve vápně obtočil kolem Doliny, šikovně upadl a rozhodčí k údivu domácích zapískal pokutový kop, který Kadlec bezpečně proměnil. Po gólu neudržel nervy na uzdě M. Pochylý, který rozhodčímu opakovaně zatleskal a šel předčasně pod sprchy. Za tři minuty už domácí prohrávali, což neunesl na lavičce sedící náhradní gólman J. Pochylý, který hlavního rozhodčího i jeho asistenta zasypal hanlivými výrazy a rovněž si prohlédl červenou kartu. „Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali a zasloužili si vyhrát. Jenže rozhodčí měli jiné noty... Co se dnes stalo, to do fotbalu nepatří,“ zlobil se František Ondrůšek, zklamaný trenér Uh. Brodu. Branky: M. David. Poločas 0:0
UH. BROD: Kohoutek - Nevařil (86. Sedláček), Vrága, M. David, Kúdela - M. Pochylý, R. David, Šálek, Dolina - Večeřa (65. Michalec), Jaroněk.