Penaltová přestřelka

Uherské Hradiště Sport 31 / 01 / 2011

1.FC Slovácko - AS Trenčín 2:2 (0:0)
Branky: 51. V. Valenta z pen., 55. J. Valenta - 53. Depetris z pen., 90. Horváth z pen.
Sestava 1.FC Slovácko 1. poločas: Heča - Kubáň, Mezlík, Košút, Starý - Hlůpik, Kordula, Cissé, Volešák - Švancara, Szmek (32. Fujerik). 2. poločas: Motalygo - Kuncl, Kordula, Mezlík, Nešpor - J. Valenta, Perůtka, V. Valenta, Urbánek - Fujerik, Nestorovski.
V prvním poločase příliš fotbalových akcí k vidění nebylo. Až v jeho závěru se překvapivě fotbalovější hosté dostali do několika slibných šancí, které ke vstřelení branky nevedly i zásluhou brankáře Heči.
Za to po změně stran se bylo na co dívat. Vedle pohledných útočných akcí si vzal hlavní slovo rozhodčí Adámek, který odpískal čtyři penalty, které by se daly směle označit jako diskutabilní. Tu první proměnil v 51. minutě V. Valenta a oslavil tak narození dcery. Už za dvě minuty vyrovnával rovněž z penalty Depetris a za další dvě minuty zakončil pohlednou akci J. Valenta. Domácí pak jasně ovládli hru a vypracovávali si řadu dalších šancí. Nejblíže ke vstřelení třetí branky byl Fujerik, který v 64. minutě nastřelil tyč hostující brány. V 70. minutě se kopala další penalta, jenže Fujerik ji neproměnil, a tak stav utkání zůstával stále velmi těsný. Když neproměnili další vyložené šance Urbánek, Nestorovski a Fujerik, vzal osud utkání do svých rukou opět sudí Adámek, který v poslední minutě zapískal čtvrtou penaltu, kterou trenčínský Horváth proměnil ve vyrovnávací branku. Nerozhodným výsledkem 2:2 utkání nakonec také skončilo.