Penaltu jsem měl proměnit

Penaltu jsem měl proměnit
Uherské Hradiště Sport 15 / 11 / 2010

Mužem sobotního zápasu se stal Jiří Valenta. I když o takový titul určitě nestál. Jenže neproměněná penalta a zahozená stoprocentní šance prostě vliv na konečný výsledek jednoznačně měly.
Pojďme nejprve k 18. minutě, kdy jste neproměnil penaltu. Ta penalta asi rozhodla celý zápas.
Kdybych dal na 1:1, tak si myslím, že jsme neprohráli. Přitom jsem si na ni věřil a chtěl jsem dát gól. Bohužel to takhle dopadlo. Chtěl jsem ji takhle zhruba kopnout, ale měl jsem to dávat o něco víš a pak by Bláža neměl žádnou šanci. Jsem prostě kopyto a díky mně jsme zápas prohráli.
Zatím kopal penalty Petr Švancara. Proč jste jej vystřídal?
Švanci byl faulovaný a ani se k míči nijak nehrnul. Já si na ni ale skutečně věřil a chtěl jsem dát góla. Ještě šel k míči Láďa Volešák a teď už vím, že jsem mu měl míč nechat.
Byl jste před ní nervózní?
Nervózní jsem nebyl. Dřív jsem kopal hodně penalt a všechny jsem proměnil. I na levou stranu. Mám ji jakoby vybranou. Když mně ji chytl, tak jsem ji prostě kopl špatně.
Jak moc vás ta penalta poznamenala?
V tu chvíli jsem se chtěl zahrabat pod zem, ale kluci mi pomohli. I Švanci mi říkal, že se to stane a že jde život dál.
Asi to byl klíčový moment utkání.
Určitě. Kdybychom dali na 1:1, tak by to vypadalo úplně jinak. Navíc jsme tam měli ještě další velké šance. Kdybychom je proměnili… Ale my naopak dostaneme hloupý gól ze standardky.
Vy jste měl ale ještě jednu vyloženou šanci v úvodu druhé půle.
V plném náběhu jsme šel do hlavičky. Soustředil jsem se na to, abych trefil balon, ale to bohužel bylo jediné, co jsem trefil. Pak jsem totiž trefil jen prostředek brány, kde stál gólman. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace