Penalty pomohly  Hluku i Osvětimanům
Slovácko Sport 25 / 05 / 2017

I. A třída, sk. B

Kvasice - Újezdec 5:0 (2:0)
Týden poté, co Újezdec zvládl své veledůležité utkání nad Nivnicí, přišel debakl. Svěřenci trenéra Františka Ondrůška tahali v Kvasicích po celé utkání za kratší provaz, což dokumentoval již poločasový výsledek. Žádné výrazné zlepšení hostů nepřišlo ani ve druhém poločase, ba naopak.
Nedachlebice - Žalkovice 2:1 (0:1)
Žalkovice, jež budou zřejmě bojovat s Nivnicí a Újezdcem o záchranu do posledního kola, vstoupily do zápasu dobře a již v 9. minutě vedly. A když obdržel domácí Skovajsík ještě v prvním poločase červenou kartu, vypadlo to s Nedachlebicemi zle. Ve druhém poločase se však domácí semkli a díky dvěma trefám dokázali otočit skóre zápasu.
Branky: Bartoš, Hána.
Bojkovice - Dolní Němčí 5:1 (1:0)
Krutou porážku si odváží hráči Dolního Němčí z Bojkovic. Domácí svého soupeře načali krátce před přestávkou, což hosty evidentně nalomilo. Ve druhém poločase totiž Bojkovičtí jasně ovládali hru, z čehož rezultovaly hned čtyři góly. Hattrickem se blýskl Lukáš Hladík a značně se tak podílel na destrukci defenzivy hostů. Ti dokázali korigovat vysokou porážku až v 90. minutě.
Branky: Hladík 3, Gago, Dolina - Krchňáček M.
Hluk - Vlčnov 1:0 (0:0)
Čtyři kola před koncem soutěže drží fotbalisté Hluku náskok pěti bodů v čele tabulky nad dotírajícími Osvětimany. Hlučané tentokrát dokázali na domácím trávníku přetlačit Vlčnov o jedinou branku, o kterou se postaral Dohnal. Ten totiž dokázal na začátku druhého poločasu proměnit pokutový kop.
Branka: Dohnal (z pen.)
Koryčany - Osvětimany 1:2 (1:0)
Sousedské derby přes kopec otevřely v 10. minutě domácí. Osvětimanům trvalo necelou hodinu, než přišla jejich první gólová radost. O vyrovnání se postaral kapitán Křemeček a dodal svým spoluhráčům impulz do závěrečných minut. A když v 89. minutě proměnil pokutový kop Zýbal, berou Osvětimany všechny body.
Branky: Křemeček, Zýbal (z pen)
Nivnice - Skaštice 1:0 (0:0)
Nivnice čtyři kola před koncem soutěže stále žije. Žalkovice s Újezdcem padly a sami Nivničtí dokázali přetlačit Skaštice. I díky těmto faktorům ztrácí Nivnice na záchranu aktuálně tři body, což není neřešitelný úkol. O těsném vítězství 1:0 rozhodli domácí ve druhém poločase, kdy se prosadil aktivní Josefík. Nivničtí tak dostali potřebný impulz před dalším důležitým utkáním na půdě Dolního Němčí.
Branka: Josefík.
Napajedla - Malenovice 0:2 (0:0)