Pět gólů Martina Krchňáčka nestačilo, Hluku se vzdaluje play-off

Hluk Sport 16 / 01 / 2022

Mizérie florbalistů Spartaku Hluk nekončí. Po dvou venkovních porážkách se jejich šance na postup do play-off Národní ligy rovná zázraku. Pět kol před koncem totiž ztrácejí na klíčovou osmou pozici pět bodů, což vzhledem k jejich aktuální formě vypadá jako neřešitelný problém. Vždyť ze tříbodového vítězství se naposledy radovali 7. listopadu…

Horní Suchá - HLUK 7:4

V bitvě o šest bodů Hlučané zvládli jen první třetinu, po které vedli 2:1, když na vedoucí branku soupeře odpověděli slepenými góly během 21 sekund Tuhý a Kundrata. Hosté byli na koni, jenže se z něj zbytečnými fauly sesadili. Ve druhé části Spartak postupně ztrácel pevnou půdu pod nohama a v polovině utkání v rozmezí dvou minut třikrát inkasoval! Kontaktní gól sice ještě do druhé přestávky zajistil Kundrata, ale naděje Hluku definitivně pohasly v závěrečné třetině, v níž domácí odskočili na 7:3. Hluk už do hry nevrátila výměna brankářů ani snížení Rochovanského. „Extrémně důležitý duel pro udržení šancí na play-off jsme nezvládli. Začali jsme dobře, ale postupně se z hřiště vytráceli a znovu se potvrdilo, že neumíme bránit. A když se trápíme i střelecky, je to těžké. Ztrátu už budeme těžko dohánět,“ posteskl si David Vlachopulos, kouč Hluku. Branky: Kundrata 2, Tuhý, Rochovanský. Třetiny 1:2, 3:1, 3:1.

HLUK: Kolečkář (54. Tichopádek) - Rochovanský, Štěrba, Cileček, Jílek, Duda, Petlan, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, Šimíček, M. Krchňáček, Váňa, Kundrata, Tuhý.

Třebíč - HLUK 6:5

Spartak potřeboval nutně vyhrát a začal parádně, když ve 46. sekundě dorazil nepříjemnou střelu Tuhého za záda brankáře Martin Krchňáček. Rychlý gól určil ráz první třetiny, ve které byli hosté lepší na míčku a zaslouženě v přestávce vedli 3:1, když se pod všechny góly podepsal M. Krchňáček. Když pak ve 24. minutě přidal čtvrtý zásah, vypadalo to, že Hluk míří za vítězstvím. Jenže domácí vzápětí využili přesilovou hru, která je vrátila do hry, a ve 35. minutě už vedli 5:4! O vyrovnání se však postaral kdo jiný než M. Krchňáček. Rozhodnutí tak přinesla až závěrečná třetina, v níž se střelecky prosadili jen domácí, kteří si tak upevnili pozici v elitní čtyřce. „Začátek byl dobrý, bohužel jsme ve druhé části doplatili na pasáž, kdy jsme úplně odpadli. V závěru byl soupeř šťastnější, my jsme bohužel nedali dvě jasné šance,“ posteskl si Vlachopulos. Branky: M. Krchňáček 5. Třetiny 1:3, 4:2, 1:0.

HLUK: Kolečkář - Vlachopulos, Petlan, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, Šimíček, Jílek, M. Krchňáček, Váňa, Kundrata, Cileček, Tuhý.

1. Troopers         13            1              1              1              133:84   42

2. Rožnov p/R.  11            2             0             4             112:94   37

3. Třebíč              8             2             3             4             91:92     31

4. Pelhřimov      8             3             0             6             85:84    30

5. Kopřivnice     6             2             3             6             109:96  25

6. Opava             7             1              1              8             86:87    24

7. Klobouky u Brna         7             0             2             8             114:94   23

8. MVIL Ostrava               6             2             1              7             104:99  23

9. Hranice          7             0             0             10           90:100  21

10. Horní Suchá               5             2             1              9             92:105   20

11. Hluk 4             2             2             9             108:135 18

12. Svitavy          2             0             3             12            64:118   9