Pět zápasů, 15 bodů. Broďané zažili vítězný říjen!

Uherský Brod Sport 05 / 11 / 2015

Divize

Říjen 2015 se zapíše do novodobé historie fotbalistů ČSK Uherský Brod zlatým písmem. Svěřenci kouče Františka Ondrůška totiž v pěti říjnových zápasech vybojovali všech 15 možných bodů (skóre 9:2) a vyšvihli se do čela divizní tabulky! V sobotu je pak čeká přímý souboj o titul podzimního mistra se Starou Říší.
Hodonín - UH. BROD 1:2
Hodonín byl mírným papírovým favoritem, hrál doma a navíc v jeho dresu řádí exligový Tomáš Polách nebo Radomír Víšek. „Kvalita soupeře je neoddiskutovatelná, v jeho kádru hraje několik bývalých prvoligových i druholigových hráčů, na které jsme se důkladně připravovali,“ svěřil se před výkopem Ondrůšek, který při rozcvičování přišel o Hruboše. Na jeho místo se postavil Večeřa, který nakonec rozhodl.
Borci od Olšavy nechali respekt v kabině a už v 5. minutě udeřili. Rohový kop Šálka gólman Petráš podběhl a důrazný R. David skluzem poslal míč do sítě! Hodonín se poměrně rychle oklepal, Víšek si udělal prostor a utěšenou ranou z 25 metrů poslal míč do šibenice. „To se nedalo chytat,“ komentoval parádu Ondrůšek, bývalý vynikající gólman. Když už to vypadalo na remízový poločas, přišla kolmice na Večeřu, který tváří v tvář brankáři nezaváhal.
Druhý poločas už patřil domácím, kteří soupeře zatlačili, ale vyloženou šanci si prakticky nevypracovali. I proto, že kapitán R. David naprosto vymazal ze hřiště špílmachra Polácha. „Výkon Richarda byl základem úspěchu,“ přiznal i lodivod. Broďané navíc hráli perfektně v obraně, která těžila z výškové převahy, ale i bezchybného výkonu brankáře Kohoutka. Branky: R. David, Večeřa. Poločas 1:2.
UH. BROD: Kohoutek - Nevařil, M. David, Vrága, Kúdela - Pochylý (76. Sedláček), R. David, Šálek, Večeřa (61. Michalec), Dolina - Jaroněk (90. Indra).