Pět zápasů, pět výher, Pršalovi boys válí

Uherský Brod Sport 11 / 12 / 2018

Basketbaloví junioři Spartaku Uherský Brod prožívají parádní start do sezony, po pěti zápasech mají na kontě plný počet bodů a kralují Nadregionální lize. O jejich síle se přesvědčila Karviná, která dvojboj prohrála o 79 bodů.
UH. BROD - Karviná 84:55 a 109:69
Jelikož trenér Jiří Pršala neměl k dispozici kompletní kádr, ze kterého chyběli Velecký a bratři Lukáčovi, dal příležitost dorostenci Davidu Vystrčilovi.
Broďané se pustili do dláždění cestičky k vítězství už v první čtvrtině, kterou vyhráli 23:6. „I přesto jsme se ale nevyvarovali neuvěřitelných minel při střelbě zpod koše i z dálky. Procento úspěšnosti střelby ale postupně narůstalo, když jsme dominovali pod oběma koši. Definitivně jsme si však vítězství pojistili až v úvodu poslední čtvrtiny, ve které se Jakub Mahdal blýskl osmi body v řadě,“ komentoval úvodní skalp Karviné Ivo Mikulec, předseda klubu od Olšavy.
Do odvety vstoupili Broďané laxně, v obraně byli u každého míče pozdě a pomáhali si fauly. Sedmadvacet inkasovaných bodů ostatně hovoří jasně. I když kouč Pršala mezi čtvrtinami hráčům promluvil do duše, kýžený efekt přinesl až oddechový čas ve třetí minutě druhé části. Definitivní zlom přinesla třetí desetiminutovka, kterou domácí vyhráli 34:9. „Ve finiši už si kluci zkoušeli střelbu z těžkých pozic i velké dálky, ale měli nahráno,“ podotkl Mikulec. Body: Valčík 54, Mahdal 46, Neděla 34, Martínek 27, Mikulec 11, Kopunec 8, Staněk 7, Kovařík 6.

autor: ceh, im