Petanque: Sousedské finále vyznělo pro Bukvalda

Buchlovice Sport 26 / 03 / 2018

Vítězem šestého pokračování Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska se stal Tomáš Bukvald z Boršic, který ve finále porazil „souseda“ Pavla Tomášů a v průběžném pořadí poskočil na devátou pozici. Třetí skončil lídr soutěže Jiří Sonntag z Buchlovic.
Úvodní jarní turnaj přilákal pod Buchlov 27 koulařů, které přivítalo sluníčko. Ale svítilo jen hodinu, pak se počasí diametrálně změnilo… „Sněhová vichřice změnila celý areál na bílé království, hráčům skoro přimrzávaly koule k rukám… Asi to byla odplata přírody za teplo na lednových Zmrzlých kulích,“ uvedla s úsměvem Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice. Počasí s sebou přineslo i spoustu překvapení, mezi nejlepší nepostoupil obhájce trofeje Karel Hikl ani čtvrtý a pátý hráč průběžného pořadí.
Jejich zaváhání využil boršický Bukvald, který bez porážky prošel až do finále, ve kterém skalpoval i Tomášů. Souboj o třetí místo se stal domácí záležitostí, ve které byl šťastnější Jiří Sonntag. Další turnaj se hraje 14. dubna.
Zrcadlo výsledků, 6. turnaj: 1. Tomáš Bukvald, 2. Pavel Tomášů (oba Boršice), 3. Jiří Sonntag, 4. Miroslav Horák (oba Buchlovice), 5. Petr Horký (Topolná). Průběžné pořadí po 6 z 10 turnajů: 1. Sonntag 188, 2. Tomášů 188, 3. Karel Hikl (Boršice) 175,… 5. - 6. Petr Kamenický (Buchlovice), Jaroslav Janík (Boršice) oba 159.

autor: ceh, joh